Jiří X. Doležal: Lidovce hanebně zradili jejich voliči. Nejsou homofobní! | Reflex.cz
nahoru

Jiří X. Doležal: Lidovce hanebně zradili jejich voliči. Nejsou homofobní!

Jiří X. Doležal16. ledna 2019 • 08:45
Vedení KDU-ČSL
Vedení KDU-ČSL
• foto: 
ČTK

Své jisté dnes nemají ani ty nejkonzervativnější politické strany. Bašta středověkého myšlení v naší politice, blahé paměti vlajková loď války proti marihuaně a poslední mohykán skeptického pohledu na práva homosexuálů - KDU - ČSL - dostal zásadní úder od svých voličů ve věci homosexuality. Fakt to lidovcům přeju.

Otevřená homofobie už do naší společnosti naštěstí nepatří, ale nejrůznější skryté formy - odmítání některých práv homosexuálům - dosud okrajově přetrvávají. Přitom jsou zcela nesmyslné - pokud vychovávají dítě dva, celkem bez ohledu na pohlaví, je to pro dítě a jeho další život lepší, nežkdyž ho vychovává jeden - opět bez ohledu na pohlaví. Dítě vyrůstající v péči dvojice si lépe osvojuje návyky, které bude potřebovat pro svůj vlastní život v partnerském vztahu, než když žije jen s otcem, jen s matkou, jen s babičkou...

Řada méně orientovaných jedinců se dodnes domnívá, že „homosexuál“ je takový ten nalíčený pán v růžovém, co šišlá, vrtí zadkem a říká „božíčku“. Skutečnost je taková, že takto vystupující jedinci nejsou normální homosexuálové, ale homoprostituti, a posuzovat homosexuální komunitu podle nich je asi stejně legitimní jako posuzovat ženy podle holek z Perlovky (pro nepražany - v Perlové ulici bývaly k zastižení prostitutky již ve středověku).

„Normální“ homosexuál se nedá poznat, nijak se neliší od běžné populace, a neříká božíčku. Jediná odlišnost od heterosexuálů je v jeho sexuálních preferencích, a ty jsou zaplaťbůh v 3. tisíciletí zcela privátní záležitostí, do které nikomu nic není. Ani církvi, ani lidovcům. A ani pravdivý argument, že homosexuálové mívají méně dětí než hetersexuálové, neobstojí - lidí je tolik, že fakt nevadí, když se nějaká skupina obyvatel množí méně. Pokud se celá homosexuální populace v něčem opravdu odlišuje (a ta odlišnost není založena na výzkumech, ale spíše na dojmologii), tak je to vyšší estetická vnímavost (proto je tolik gayů v módním průmyslu a mezi umělci), za což však nikoho nemůžou odsoudit ani absolventi Vysoké školy života.

Takže odpor k homosexuálům je zcela iracionální, nesmyslný, a pochopit se dá v podstatě jen u nevyoutovaných, to jest u občanů, kteří se narodili jako homosexuálové, díky tlaku konzervativního prostředí to nikdy nepřiznali, žijí heterosexuálním životem, ale neustále myslí na sex s chlapem. U takových je nenávist k homosexuálům pochopitelná - když si to nemůžou s chlapem rozdat oni sami, tak je potřeba to zakázat všem, že!

Charanzová: S Babišem jsem v úzkém kontaktu, obdivuju jeho pracovitost. Ve střetu zájmů…

Posledním ostrůvkem...

...nechuti k homosexuálům - kromě okrajových sekt či neonacistických part - byli lidovci, tradiční reprezentanci českého venkova a příznivci katolické církve. Jak jsou plně zaneprázdněni politikou, tak si ale nevšimli dvou věcí: Přes existující rozdíly mezi městskou a venkovskou populací ani český venkov již nežije ve středověku a není obydlen slabomyslnými klerofašisty, proto již homosexuály neodsuzují ani venkované. A za druhé - homosexualita se vyskytuje jak ve městě, tak na venkově. Takže brnkat na homofobní stunu se nemusí vyplatit ani na poli, protože traktorista může být gay.

I vypsali lidovci anketu na svůj Facebook, aby do další diskuse o právu homosexuálů adoptovat děti, uzavírat regulerní manželství či něco podbbného získali argumenty - přesvědčení svých voličů. Otázka ankety zněla, zda je manželství svazkem muže a ženy, nebo i pro páry stejného pohlaví. A návštěvníci jejich zdi lidovou stranu krutě zradili. V momentě, kdy píšu tento článek, je 79 procent hlasujících pro svatby gayů a leseb.

A cituji z diskuse vzkazy určené vedení lidové strany:

- Důležitá je láska. Tu můžou dát homosexuálové stejně jako jako heterosexuálové. I v manželství. Tak už se na to své absurdní středověké tmářství prosím vykašlete a konečně začněte být láskyplní křesťané. Jako třeba Ježíš, jestli vám to jméno něco říká.

- Manželství pro všechny, protože všichni spoluobčané České Republiky mají mít garantované stejné práva podle listiny lidských práv, to je základní princip svobodné země, o kterém ani nejde diskutovat. Ideologie, přesvědčení či tradice jsou v tomto případě naprosto irrelevantní.

- Vox populi, vox Dei. Drazí lidovci, vezměte si toto rčení k srdci a hlasujte pro manželství homosexuálních párů.

Vedení KDU - ČSL by tedy mělo vzít na vědomí, že jejich hledání nepřítele se již i na českém venkově musí zamřit na jiný subjet, než jsou homosexuálové. A protože na venkov jezdím na reportáže skoro každý týden a vím, co tam lidi zajímá, dovolím si lidovcům poradit: Pokud chcete venkovským voličům nabídnout vizi opravdového nepřítele, začněte bojovat proti kůrovci nebo mandelince bramborové!

Evropský parlament a co jste o něm vždy chtěli vědět: Jaké má pravomoci, jak nás…
Biatlon dříve a nyní: Od střelby na živé terče po usměvavé krásky na běžkách
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
23,080
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější