Charanzová: S Babišem jsem v úzkém kontaktu, obdivuju jeho pracovitost. Ve střetu zájmů prostě není | Reflex.cz
nahoru

Charanzová: S Babišem jsem v úzkém kontaktu, obdivuju jeho pracovitost. Ve střetu zájmů prostě není

Čestmír Strakatý14. ledna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Ditou Charanzovou
• video: 
Prostor X

Dita Charanzová chce v Evropském parlamentu pomáhat Čechům a českým firmám. Její práci ale trochu zastiňují kauzy Andreje Babiše, na které se jí novináři stále ptají, a to jí vadí. A zapadají tak i premiérovi úspěchy. Podle Charanzové je Babiš dobrý premiér s velkými plány, na kterého nakonec budeme vzpomínat podle toho, co všechno pro Česko udělal. A prý prostě není ve střetu zájmů. Charanzová tvrdí, že by se EU měla vrátit zpátky k začátkům integrace. Ohrožuje ji terorismus a hlavní problém je migrace.

Podle Charanzové nestojí kauza střetu zájmů na racionálních argumentech. Premiér jedná a je v kontaktu s Evropskou komisí. Opozice prý ale nikdy nebude mít dost. Argumenty, které tvrzení o střetu zájmů Babiše podporují, europoslankyně odmítá. Premiér prý dodržuje české zákony a dělá vstřícné kroky. 

Dita Charanzová tvrdí, že Babiš je dobrý premiér a má výsledky. Obdivuje jeho pracovní nasazení. Vadí jí přitom, že novináři stále řeší jeho kauzy. Nejsme prý schopní se posunout a bavit se o důležitějších věcech. S premiérem je sice v úzkém kontaktu, dění kolem něj ale údajně sleduje hlavně z médií. Ohledně jeho trestního stíhání pak ctí presumpci neviny. 

Goláň: Babiš uplácel, teď se bojí. Mám důkazy podvodů a podám několik trestních…

Charanzová by mohla vést kandidátku hnutí ANO do Evropského parlamentu, Babiš ji otevřeně podpořil. Tvrdí, že má ale vlastní názory, o kterých premiér ví. Červenou linií je třeba možná spolupráce s SPD, která by mohla znamenat její odchod z hnutí ANO. Naopak hlasování s KSČM, třeba o sociálních tématech, jí nevadí. 

V EP chce europoslankyně hájit české zájmy. Mluví o bezpečnosti, kde vnímá hlavně hrozbu terorismu. Vůči Číně bychom se podle ní měli mít na pozoru a postupovat koordinovaně s dalšími státy. Největší problém ale prý je migrace. Evropa totiž udělala chyby, rozhádala se a teď za to platí daň. Charanzová zdůrazňuje, že teď je důležité nastavit ochranu hranic a připravit na možnou další migrační vlnu.

Co Ditu Charanzovou děsí na brexitu? Jaká je teď její komunikace s premiérem? Co jí vadí na kauze jeho údajného střetu zájmů? A co říká na slova prezidenta na adresu BIS, NÚKIB a Číny? 

Babišova výdrž je neuvěřitelná, nikdo ho teď nemůže porazit. Dělá to správně, Češi jsou…
Urban: Zeman je nemyslící ožrala a kauza Čapí hnízdo na objednávku. Člověk v tísni jsou…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější