Jsem zelený Matěj Stropnický a nově také antisemita | Reflex.cz
nahoru

Jsem zelený Matěj Stropnický a nově také antisemita

Jiří X. Doležal28. února 2017 • 12:30
Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
• foto: 
Martin Veselý / Mafra / Profimedia.cz

Náš nejzelenější politik - věkem i názory - rozšířil svůj repertoár o novou notičku. Kromě ochrany přírody se Matěj bude věnovat také ochraně Palestinců. Už se sešel s pražským velvyslancem Palestinské autonomie, který sympatizuje s teroristy.

O panu Khaledu Alattrashovi, palestinském velvyslanci v Praze, jsem zde již jednou psal. Konkrétně jsem poukazoval na skutečnost, že si pan Alattrash olajkoval stránku velebící teroristy z Mnichova, kteří na olympiádě v sedmdesátých letech zmasakrovali izraelskou výpravu sportovců.

Sympatizant terorismu Alattrash sice bohužel nebyl po zveřejnění článku vypovězen, ale alespoň ten svůj lajk stáhnul. Nyní ho tam možná zase přidá, nebo olajkuje nějaké jiné teroristy. Má totiž v Čechách nového kamaráda. Konkrétně Matěje Stropnického.

Hlavní město Izraele je už 3000 let Jeruzalém. Ať se Palestinci vztekají!

Ten si v pondělí na Facebook vyvěsil svou fotku s panem velvyslancem a k tomu dopsal následující post: „Matěj Stropnický se sešel (pan Stropnický o sobě píše v třetí osobě, pozn. aut.) s velvyslancem Palestiny Khaledem Alattrashem. Vyprávěl mi humornou historku o tom, že v českých školních atlasech je jako hlavní město Izraele uváděn Jeruzalém, ačkoliv mezinárodně uznaný je Tel Aviv, a česká ministerstva zahraničí a školství (obě ČSSD) se to vzhledem k jednostranně proizraelské masírce médií bojí řešit. Během letošních Dnů Jeruzaléma v Praze, které slouží k představování města jako multikulturního centra soužití Izraelců s Palestinci, ovšem na nezpochybněně izraelském území, proto uspořádáme debatu Jerusalem, unified or occupied?“

Z Facebooku Matěje Stropnického.

Ten post i název Stropnickým chystané debaty ukazuje, že se šéf Zelených odkopal a začíná se, podobně jako někteří západoevropští zelení levičáci, profilovat jako antisemita, tedy pardon - jako antisionista, což je nová forma evropského antisemitismu kamuflovaná za nesouhlas s politikou státu Izrael. Podle Stropnického je to tady samá masírka proizraelských medií a Palestincům se normálně křivdí. Přitom situace kolem Jeruzaléma je opravdu jiná, než uvádí, a název besedy je normální propaganda.

Podle plánu OSN na rozdělení Palestiny a vznik Izraele bylo plánováno, že Jeruzalém a Betlém budou mezinárodním územím. Pak však vypukla první arabsko-izraelská válka, arabské jednotky zablokovaly Židům cestu do Jeruzaléma a zastavily přívod vody do města. Jen díky izraelské armádě, která město obsadila, místní Židé přežili. Když v osmačtyřicátém vyhlásil Izrael nezávislost, vstoupily opět útokem do města palestinské síly - Arabská legie - a pokusily se Jeruzalém obsadit. Po uzavření příměří Židům zůstal jen západní Jeruzalém.

Toto platí EU i Česko: A teď děti zazpívejte: „Džihád je zapotřebí, stiskněte spoušť,…

V šedesátém sedmém napadli Arabi Izrael znovu vojenskou silou, tentokrát z Jordánska. Vypukla šestidenní válka a Arabi opět napadli Jeruzalém, dokonce obsadili velitelství jednotek OSN. Izraelská armáda je však vypráskala z města a obsadila i řadu osad východně od města, dosud arabský Východní Jeruzalém. Od té doby je Jeruzalém sjednocen a zasedá v něm izraelský parlament. Takže - diskutovat o tom, zda je Jeruzalém okupovaný, je trochu mimo.

Opakovaně se ho pokoušeli okupovat agresivní arabští válečníci, ale Izrael je vypráskal a území obsadil. Takže Jeruzalém není okupovaný, ale okupantů zbavený, a že patří Židům, je přirozeným výsledkem, ztrátou ze dvou útočných válek, které Arabi kolem Jeruzaléma proti Izraeli vedli. Konec konců - židovské hroby na jeruzalémské Olivové hoře jsou staré tři tisíce let, o sedmnáct set let starší než prorok Mohamed.

Pan Stropnický prostě lže, překrucuje a bude tu pořádat propalestinskou propagandu. Myslím, že je to skvělý nápad. A ještě lepší by bylo, kdyby se Matěj jel na Západní břeh či do pásma Gazy osobně přesvědčit, co jeho noví přátelé Palestinci, kterým dělá reklamu a jejichž nároky začal hájit, dělají s homosexuály.

OSN pod nadvládou muslimů? Její učebnice pro Palestince úplně vymazaly Izrael z mapy
O čem se nepíše, nemluví a nevysílá
Marek Stoniš 2. listopadu 2016 • 16:18

O čem se nepíše, nemluví a nevysílá
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější