Toto platí EU i Česko: A teď děti zazpívejte: „Džihád je zapotřebí, stiskněte spoušť, Židé uloupili naši vlast“ | Reflex.cz
nahoru

Toto platí EU i Česko: A teď děti zazpívejte: „Džihád je zapotřebí, stiskněte spoušť, Židé uloupili naši vlast“

Viliam Buchert26. února 2017 • 07:00
Ilustracni snímek
Ilustracni snímek
• foto: 
ČTK

„Toto je den, kdy džihád je zapotřebí, zmáčkneme spoušť. Vykoupíme Jeruzalém, Náblus a naši zemi.“ To je část vítězné skladby z taneční a pěvecké soutěže pro děti, kterou nedávno uspořádalo kulturní centrum Yafa v Náblusu na palestinském Západním břehu Jordánu. Na soutěži zněla i slova o nutnosti zničit Židy a vítězové dostali jako ceny mapy státu Palestina, které ale zahrnovaly i stát Izrael, který podle pořadatelů neexistuje. To vše za peníze z Německa, Norska a z fondů Evropské unie.

To, že peníze z nejrůznějších evropských fondů, které proudí na palestinská území, jsou zneužívány k protižidovské propagandě (všechny země EU přitom oficiálně Izrael uznávají a některé, jako Česko či Velká Británie, ho dokonce označují jako svého spojence), antisemitismu a vedou často děti k nenávisti a radikálnímu islamismu, se dávno ví. Z fondů EU jsou dokonce placeny i rodiny teroristů. Bruselu a členským státům Evropské unie to ale zjevně nevadí.

Soutěže v Náblusu, kterou provázel otevřený antisemitismus a výzvy k islámské svaté válce, se zúčastnilo 17 skupin palestinských dětí a jednotlivci. Centrum o ní na svých webových stránkách informovalo 12. února. Na akci pak poukázala agentura Palestinian Media Watch, která podrobně sleduje a dokumentuje palestinská území.

 

Show Johna Olivera: Jaká je role současné politické satiry?
Johana Kudrnová 25. února 2017 • 17:35

Show Johna Olivera: Jaká je role současné politické satiry?

Podle finanční zprávy kulturního centra Yafa dostal tento spolek od konce roku 2014 finanční příspěvky od německé vládní agentury GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit), norské vlády a z fondů Evropské unie. Za ty šíří zášť a nenávist. Celkem se mělo jednat o 137 tisíc izraelských šekelů (na palestinských územích se platí touto měnou a také jordánskými dináry či egyptskými librami). V přepočtu je to kolem 944 tisíc korun. Kolem 60 procent to byly peníze z evropských fondů. Pro jedno jediné kulturní centrum na Západním břehu Jordánu…

Kulturní centrum Yafa je jako spolupracující organizace uvedeno také na Evropském portálu pro mládež, což je web založený přímo Evropskou komisí a věnuje se práci dobrovolníků. Například na palestinských územích.

Na Sibiři se propadá obří kráter, místní mu říkají Brána do podzemí

 

Průkopník kolorování zdokumentoval carské Rusko, pak utekl před bolševiky. Podívejte se…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Karel Steigerwald: Jirásková, Švorcová, Chramostová aneb Tři herečky v románu, který nenapíšu
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější