nahoru

Olivie Žižková aneb Jak pitomá husa zahání uprchlíky zpěvem

Jiří X. Doležal 3. srpna 2016 • 16:12
Olivie Žižková - Evropo dýchej
• video: 
Youtube.com

Zpěvačka Olivie Žižková je sice širší veřejnosti neznámá (až na pár bulvárních epizod), ale to se po dnešku změní. Její nový protiislámský klip totiž může směle soutěžit o titul Kokotina roku. Je až úsměvné, jak si nejrůznější neumětelové snaží na imigrační krizi přihřát polívčičku vlastní popularity.

„Mě tíží, že k nám se průser blíží,“ začíná ideologický, nebo spíše idiotický song slečny Olivie Žižkové a dál je text zhruba stejně inteligentní. Namátkou: „Mám z toho depky, to snad radši holý lebky a číra barevný než hábity černý.“ Vizuálně je pak tento skvostný text doplněn záběry, jak si zpěvačka kontroluje revolver a kdosi (zřejmě nějaký její partner nebo kamarád) si kontroluje pistoli. Pak vyrážejí na procházku.

Pak pár na procházce vystřídají záběry ošklivých imigrantů odněkud z Francie a záběry z televize na paní Merkelovou. A text k tomu vtipně dodává: „Bruselský kecy, to jsou divný věci. Invaze sílí, je třeba nabrat síly.“ A zpěvačka se s partnerem berou za ruce a vyrážejí na vyjížďku pražským metrem. „Evropo, brań se, hrdou a tvrdou staň se,“ kvílí do toho Olivie. Hudebně je píseň strašlivá, odehrává se v rytmu um-ca-ca um-ca-ca, ale je jen blbá. Jenže ten text a video, které jsou blbé až hyperbolicky, dělají z písně opravdový klenot českého bizáru.

S trochou odstupu je však písnička spíš děsivá. Ukazuje totiž, jak celá řada lidí — v našem případě Olivie — neváhá ani vteřinu k vlastní propagaci využít migrační vlnu, uprchlíky a krizi s nimi spojenou. Jdou přes mrtvoly, ke slávě je dobrý sebevětší cynismus — hlavně když se pěvkyně zviditelní. Takže pokud můžu paní Olivii doporučit: Jestli chcete opravdový úspěch v protiimigrační pop-music, nechte se před kamerou uprchlíky znásilnit, zpívejte si k tomu nějaké protiuprchlické výkřiky a máte pro tento rok zajištěného Zlatého debílka!

Celé dílko je k vidění nad článkem.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější