Olivie Žižková aneb Jak pitomá husa zahání uprchlíky zpěvem | Reflex.cz
nahoru

Olivie Žižková aneb Jak pitomá husa zahání uprchlíky zpěvem

Jiří X. Doležal3. srpna 2016 • 16:12
Olivie Žižková - Evropo dýchej
• video: 
Youtube.com

Zpěvačka Olivie Žižková je sice širší veřejnosti neznámá (až na pár bulvárních epizod), ale to se po dnešku změní. Její nový protiislámský klip totiž může směle soutěžit o titul Kokotina roku. Je až úsměvné, jak si nejrůznější neumětelové snaží na imigrační krizi přihřát polívčičku vlastní popularity.

„Mě tíží, že k nám se průser blíží,“ začíná ideologický, nebo spíše idiotický song slečny Olivie Žižkové a dál je text zhruba stejně inteligentní. Namátkou: „Mám z toho depky, to snad radši holý lebky a číra barevný než hábity černý.“ Vizuálně je pak tento skvostný text doplněn záběry, jak si zpěvačka kontroluje revolver a kdosi (zřejmě nějaký její partner nebo kamarád) si kontroluje pistoli. Pak vyrážejí na procházku.

„Zapalte ohně, my jsme tady doma,“ brání přiožrale Škromach Česko před imigranty!

Pak pár na procházce vystřídají záběry ošklivých imigrantů odněkud z Francie a záběry z televize na paní Merkelovou. A text k tomu vtipně dodává: „Bruselský kecy, to jsou divný věci. Invaze sílí, je třeba nabrat síly.“ A zpěvačka se s partnerem berou za ruce a vyrážejí na vyjížďku pražským metrem. „Evropo, brań se, hrdou a tvrdou staň se,“ kvílí do toho Olivie. Hudebně je píseň strašlivá, odehrává se v rytmu um-ca-ca um-ca-ca, ale je jen blbá. Jenže ten text a video, které jsou blbé až hyperbolicky, dělají z písně opravdový klenot českého bizáru.

Zeman, Ortel, Konvička, Ringo Čech i Pošta pro tebe… Rappeři PSH do klipu narvali…

S trochou odstupu je však písnička spíš děsivá. Ukazuje totiž, jak celá řada lidí — v našem případě Olivie — neváhá ani vteřinu k vlastní propagaci využít migrační vlnu, uprchlíky a krizi s nimi spojenou. Jdou přes mrtvoly, ke slávě je dobrý sebevětší cynismus — hlavně když se pěvkyně zviditelní. Takže pokud můžu paní Olivii doporučit: Jestli chcete opravdový úspěch v protiimigrační pop-music, nechte se před kamerou uprchlíky znásilnit, zpívejte si k tomu nějaké protiuprchlické výkřiky a máte pro tento rok zajištěného Zlatého debílka!

Celé dílko je k vidění nad článkem.

Kauza Ortel: Postaví se Kocáb s Čokem na jedno pódium?
ANTONÍN KOCÁBEK 18. ledna 2016 • 14:58

Kauza Ortel: Postaví se Kocáb s Čokem na jedno pódium?
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější