Další sexuální útok imigrantů a nechutný nárůst politické korektnosti | Reflex.cz
nahoru

Další sexuální útok imigrantů a nechutný nárůst politické korektnosti

Jiří X. Doležal3. března 2016 • 12:57
Další sexuální útok imigrantů a nechutný nárůst politické korektnosti
foto: wikipedia.org

V Německu došlo k dalšímu ze sexuálních útoků uprchlíků. Jde o jev, který je přirozený a bude se opakovat.

V akvaparku Arriba ve městě Norderstedt dva žadatelé o azyl z Afghánistánu udělali malér. Se sexuálním podtextem napadli dvě dívky ve věku 14 a 18 let. Šlo o další z řady podobných incidentů. Evropským úhlem pohledu jde o nepřijatelnou záležitost, očima psychologa je to ale zcela samozřejmé.

Lidé z kultury, kde ženy chodí oblečeny ve stanu, nejsou schopni rozeznat, že žena oblečená před cizími muži v dvoudílných plavkách není automaticky svolná k sexu. Je pro ně novinkou, že ženy, a to i odhalené, mají práva. Nespraví to rychlokursy.

S přibývajícím počtem muslimů s podobným vnímáním reality, jako měli ti dva Afghánci, bude podobných útoků v Evropě přibývat. Ve všech evropských zemích je zakázáno shromažďovat statistiky pachatelů trestné činnosti podle etnika, a proto nejsou k dispozici statistiky na téma „trestná činnost uprchlíků ze Středního východu“.

Je však i z médií celkem zřejmé, že útoky tohoto typu nejsou ojedinělé. Došlo k nim na několika místech v Německu, Finsku, Švédsku, Rakousku a ve Švýcarsku. Netýkají se pochopitelně všech, dokonce ani většiny uprchlíků z muslimských států, ale i mezi domácími Evropany jsou přece zločinci v menšině. To nijak neznamená, že se jich nemáme bát.

Povšimněme si ovšem jiného nepříjemného jevu – s narůstajícími útoky ještě rychleji roste politická korektnost politiků. Posledním příkladem je premiér Šlesvicka-Holštýnska Torsten Albig, jenž v souvislosti s incidentem nabádá veřejnost ke klidu a nadhledu.

„Jakýkoliv způsob sexuálního útoku je neúnosný. Je ale důležité, aby se případ vyšetřil a v souvislosti se sexuálními útoky se nemanipulovalo s míněním veřejnosti vůči běžencům,“ prohlásil podle médií.

Z vyjádření pana premiéra je jasné, na co klade důraz: ne na odsouzení násilníků, ale na to, co si má veřejnost správně myslet. Nemělo by však jeho úkolem být především veřejnost informovat a pak chránit? A to, co si má myslet, nechat na ní? Podobně se už v lednu vyjádřila starostka Kolína nad Rýnem Henriette Rekerová: „Je absolutně nepřijatelné spojovat etnikum pocházející ze severní Afriky s uprchlíky. Neexistuje žádný důkaz toho, že pachateli jsou lidé, kteří v Kolíně nad Rýnem hledají azyl.“

Když už bylo neúnosné zatajovat, že sexuální útoky vedli uprchlíci, paní primátorka dodává směrem k německým ženám: „Držte se od uprchlíků na délku paže a zabráníte dalšímu obtěžování.“ Hm.

Loni v létě došlo k zatčení patnáctiletého imigranta ve Švédsku na festivalu kvůli obtěžování dívek. Policie to z důvodů politické korektnosti zatajila.

Suma sumárum: Politická korektnost vůči uprchlíkům začíná být mnohem důležitější než samotné sexuální napadení „domorodých“ žen. To je ten opravdový skandál, který oslabuje obranyschopnost naší kultury.

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější