Sluníčkáři v uniformě: Kryla německá policie silvestrovské sexuální výtržnosti Arabů? | Reflex.cz
nahoru

Sluníčkáři v uniformě: Kryla německá policie silvestrovské sexuální výtržnosti Arabů?

tsch5. ledna 2016 • 12:10
Silvestrovské oslavy v Kolíně nad Rýnem
Silvestrovské oslavy v Kolíně nad Rýnem
• foto: 
profimedia

Během silvestrovských oslav v Kolíně na Rýnem byly sexuálně napadeny desítky žen. Na sociálních médiích vyvolala obrovskou bouři informace, že se policie údajně snažila zamlčovat arabský původ útočníků.

Na policii přišlo asi 60 stížností poté, co na místní hostině zaútočila brutálním způsobem asi tisícovka mužů, řekl šéf policie Wolfgang Albers. Podle něj se asi třetina stížností týkala sexuálního napadení. Část podle popisu odpovídala znásilnění. Skupina, která útoky provedla, byla podle něj patrně z většiny původem se severní Afriky a arabského světa.

Asi 500 mužů mezi 15–35 lety se shromáždilo u hlavního vlakového nádraží a do masy lidí, slavící příchod nového roku, házeli petardy. Mohlo se jednat o rozptýlení pozornosti před tím, než se pustili do žen.

Policie se údajně snažila situaci zvládnout, ale připouští, že akce příliš efektivní nebyla. V neděli zatkla pět mužů obviněných z okrádání cestujících, jestli jsou ale napojeni na předchozí zločin, jisté není.

To, že se ale o celém příběhu začalo hovořit až v pondělí, zvedlo vlnu odezvy na sociálních sítích. Lidé spustili lavinu obvinění směřující na média, která se podle nich zapojila do krytí národnosti zločinců. Jeden z komentátorů zmiňuje „cenzuru sdělovacích prostředků“, další mluví o zamlčení případu ve veřejnoprávním vysílání. Jiní varují, že hlavní nápor nenávisti slíznou obecně uprchlíci.

Steffan Bilger, člen německé vládní strany CDU Angely Merkelové, si již také pospíšil s vyjádřením: „Takhle to nejde! Je naléhavě zapotřebí: snížit příliv, zabezpečit hranice, zintenzivnit deportace a smysluplnou spravedlnost,“ píše ve svém tweetu.

 Anabel Schunke, která píše pro německý Huffington Post, zase obvinila policii ze zatajování podrobností o podezřelých. „Jak daleko můžete v mediálním utajení zajít z důvodu úvah o sociální mír v zemi? A vyžaduje zabezpečení tohoto míru skutečně mlčet o věcech, které stejně vyjdou najevo dříve nebo později prostřednictvím sociálních sítí?“ A přijde ji podivné, že se žádné podrobnosti o vzhledu podezřelých nedostaly ven, i když policie hledala svědky událostí. Podle Schunke policie některé detaily prostě vypustila, protože se bála spojování zločinců s uprchlíky.

Událost trochu připomíná případy hromadných sexuálních útoků, které se konaly v severní Africe během arabského jara při protestech mezi léty 2011 a 2013. Pointou Schunkové je obava, že se tolik lidí stěhuje do Německa z „patriarchálních, muslimských společenství“.

tsch


Klíčová slova: znásilnění, Německo, silvestr


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější