nahoru

V metru zuří nechutná kampaň dobra

Jiří X. Doležal20. ledna 2016 • 07:44
Nabídka je. A co poptávka?
Nabídka je. A co poptávka?
• foto: 
Jiří X. Doležal

Na komerční obtěžovače, žebráky a prodejce cetek jsem si už zvykl. V úterý odpoledne mne ale skutečně znechutil dealer, který v metru na Můstku nestoudně nabízel okolojdoucím čiré dobro. Myslím, že podobná vystoupení by se měla zakázat.

Šel jsem si, standardně nas**nej, po svém, na reportáž, kterou zrovna připravuji. A v tom jsem v podchodu metra, při přestupu z trasy A na trasu B, narazil na podivnou osobu. Uprostřed chodby, plné spěchajících lidí stál, zarputile se tvářící muž v kulichu a s cedulí „Objímání volně k mání. Pro mír a lásku.“

Doping musí zůstat zakázaný! - Ne, v určitých situacích bych ho povolil. Videoduel…

Kráčel jsem směrem k němu se stejně sveřepým výrazem, jaký měl na obličeji on, a vyfotil jsem si ho. A byl jsem skálopevně odhodlán mu jednu, až mne obejme, vrazit. Zvykl jsem si na billboardy „Nechť jsou všechny bytosti šťastny“.

„Hilsner byl opravdu vrah a Masaryk národu škodil.“ Klausův „geniální novinář“ Bartoš…

Nechávají mne chladným billboardy na nová vydání Bible. Odolávám vybíračům „na vodicí pejsky, konkrétně pak na pejska Arnošta“. Ale aby mi někdo zdarma a nezištně nabízel v metru obejmutí, to je moc i na mne.

Muž vyhodnotil situaci správně a neobjal. Když jsem se za hodinu a půl vracel v opačném směru, byl tam pořád, ale klidil se mi z cesty, jak mě uviděl, takže k žádnému fyzickému napadení - potažmo objetí - nedošlo.

Jak by dopadly Disneyho pohádky, kdyby neměly šťastný konec

Ale preventivně, pro případ dalších shledání, a věřím, že i za celou řadu našich čtenářů prosím: Jděte s tím sluníčkařením, láskou a objetím do p****le!Klíčová slova: sluníčkářiDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,580
22,550
29,180
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější