nahoru

Vybrali jste nejblbější výrok epidemie: Poslechněte si zhudebněnou verzi. A zjistěte, kdo je bolševický nok

Oldřich Tichý 30. prosince 2020 • 12:00
Vítěz ankety o nejblbější výrok koronakrize
Vítěz ankety o nejblbější výrok koronakrize
• foto: 
Reflex/ČTK

Dalo se to čekat, i když konkurence na startu byla zdánlivě slušná. Jenže premiér se svými slovy o tom, kdo a kdy (ne)přišel s matematickým modelem, nedal nakonec soupeřům šanci. Druhého na pásce, jímž se stal prezident Zeman a jeho hladové prase, překonal Andrej Blekota I. více než šestinásobně.

Pomyslný pohár pro vítěze je v dobrých rukách. Babiš svoji formu dokazuje dnes a denně, kdykoliv dostane příležitost promluvit bez přípravy. Loni kraloval žebříčkům rétorických troglodytů se svým exposé o přírodě: „My chceme znovu motýle. A ty včely mají rádi tu řepku, můžou si novináři kecat, co chtějí. Mají, je to pravda. Jsem byl v Lysé nad Labem na výstavě.“ Letos tedy využil příležitosti, kterou mu nabídla epidemie covid-19, a znovu neomylně bodoval.

V první pětce nejblbějších výroků koronakrize se díky vašim hlasům Babiš umístil dokonce třikrát. Do hlasování se zapojilo do dnešního poledne přes 6,5 tisíce respondentů a pro vítězný žvást hlasovalo více než 60 % z nich. Dopřejte si ho tedy ještě jednou v plné verzi: „My jsme zkrátka rozhodovali a v březnu někdo přišel s tím matematickým modelem a v srpnu někdo, sice byl to ten stejný člověk, ale už přišel v nějakém čase a ty, který měli přijít, nepřišli. To je v této fázi zbytečná debata.“ Unikát, jemuž se následně dostalo dokonce zhudebnění, které najdete zde.

Na druhém místě skončilo s deseti procenty hlasů oficiální vyjádření hlavy státu: „To prase bylo hladové.“ Prezident Zeman tak omlouval svého kancléře Vratislava Mynáře, který udělal v době jarního lockdownu doma v Osvětimanech nepovolenou zabíjačku. Na třetím místě se pak s osmi procenty umístila Babišova slova, jimiž představil nového vládního zmocněnce pro očkování: „Protože já mám svoje zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, celoroční, takže jsem se rozhodl, že to budu já.“

Čtvrté místo – zase Babiš: „Nejsem si vědom, že bychom udělali nějakou chybu. Vláda udělala maximum, má jasný výsledek, zachránili jsme tisíce mrtvých.“ Více než pět procent hlasů.

A na závěr vítězné pětky odborářský bafuňář Vladimír Dufek a jeho vzkaz majitelům restaurací, kteří se kvůli neustálým nuceným uzavírkám potýkají s existenční krizí: "Tak ať zkrachují. Je to prostě očistný proces, který funguje.“ Tato slova natolik vystihují podstatu bolševického myšlení, dle něhož skutečně pracují jen dělníci v továrnách a rolníci na polích, že se Reflex rozhodl udělit Dufkovi titul Bolševický nok a v posledním letošním čísle vydá jeho plakát.

Podrobné výsledky ankety najdete zde.

Nový Reflex s plakátem odboráře Vladimíra Dufka si již od čtvrtka můžete koupit v našem Ikiosku >>>

Bolševický nok Vladimír Dufek Bolševický nok Vladimír DufekFoto Jan Ignác Říha
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější