nahoru

Hvězdy Reflexu: Fotograf Tomáš Vocelka a jeho nominace na Sony World Photography Awards

Redakce Reflexu 10. března 2021 • 06:00
Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka
• foto: 
ČTK

Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Sony World Photography Awards patří mezi nejuznávanější oborové ceny, bývají označovány za fotografickou obdobu filmových Oscarů. Proto je velký úspěch, když se mezi nominovanými objeví Čech. A přesně to se letos stalo. V kategorii Architektura se do finální trojice dostal Tomáš Vocelka za sérii Věčná loviště pro Aktuálně.cz. Fotoreportáž zachycuje psí krematorium na Kladensku, které navrhlo studio architekta Petra Hájka. Do užšího výběru se dostali ještě Michael Hanke a Barbora ­Reichová, oba v kategorii Sport, ti však skončili těsně před branami nominací. I oni si nicméně zaslouží naši gratulaci. A Tomáši Vocelkovi budeme 15. dubna, kdy budou Sony World Photography Awards vyhlášeny, držet palce!

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.