Život mistra Leonarda. Vychází sto stran o největším géniovi lidských dějin | Reflex.cz
nahoru

Život mistra Leonarda. Vychází sto stran o největším géniovi lidských dějin

Dan Hrubý25. dubna 2019 • 11:00
Leonarda da Vinci. Podle mnohých největší genius lidských dějin.
Leonarda da Vinci. Podle mnohých největší genius lidských dějin.
• foto: 
Koláž Helena H. Zahrádecká

Kdo byl největším umělcem lidských dějin? Pokud má být měřítkem nejen talent a úroveň uměleckého ztvárnění, ale také schopnost překročit povědomí, znalosti a kontext doby, v níž dotyčný žije, pak to byl určitě Leonardo da Vinci. Za několik dní, přesně 2. května 1502, to bude rovných 500 let, co zemřel Leonardo da Vinci. Podle mnohých největší genius lidských dějin. Reflex o něm připravil stostránkový speciál.

Už pro onu všestrannost, jíž tento renesanční muž disponoval. Nebyl totiž jen umělcem, ale především vizionářem, jenž se navíc snažil převést své poznatky do praxe. A jakkoli se mnohé z nich ukázaly posléze jako nerealizovatelné (není tedy oním praktickým vynálezcem, jak si obsah tohoto slova představujeme dnes), nikdo Leonardovi nevezme, že byl autorem myšlenky, nápadu, prvního podnětu, jenž stál na počátku technologického pokroku celé civilizace.

Marek Stoniš: Mrzení u Babišů aneb Co napadne člověka u zavřeného řeznictví

Rozměr jeho osobnosti dokumentuje koneckonců i to, nakolik zasáhl do dějin moderních konspirací, v nichž má být strážcem skrytého, nám obyčejným smrtelníkům nedostupného světa.

Leonardovu osobnost a dílo nyní popisuje speciál Reflexu na sto stranách, přirozeně s velkým obrazovým doprovodem.

Speciál Leonardo da Vinci si můžete objednat v našem iKiosku >>>

Speciál Leonardo da Vinci

Nadpozemsky krásné fotky: 25 nejlepších snímků roku 2018 vyfocených pomocí dronů
Láska: Babiš ukradl dotace a důkazy jsou přesvědčivé. Kryje kmotrovské metody, jeho cíl…

Dan HrubýVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější