Nadpozemsky krásné fotky: 25 nejlepších snímků roku 2018 vyfocených pomocí dronů | Reflex.cz
nahoru

Nadpozemsky krásné fotky: 25 nejlepších snímků roku 2018 vyfocených pomocí dronů

Radka Typltová21. dubna 2019 • 11:30
Nadpozemsky krásné fotky: 25 nejlepších snímků roku 2018 vyfocených pomocí dronů
foto: Skypixel / Deryk_Baumgärtner

Každý rok největší světová online komunita Skypixel sdružující více než 12 milionů nadšenců do letecké fotografie posuzuje tisíce nejlepších fotografií Země z ptačí perspektivy pořízených drony.

Ty nejúžasnější odměňuje skvělými cenami. Letošní vítěz Deryk Baumgärtner získal za svoji skoro až pohádkovou fotku kláštera Mont-Saint-Michel špičkovou fotografickou výbavu v hodnotě 12 090 dolarů. Soutěží se ve čtyřech kategoriích: Příroda, Zábava, Architektura a Sport.

Německý fotograf se do soutěže přihlásil poprvé, přestože se o letecké fotografie zajímá už řadu let. „Letecké snímkování mě zajímá už od roku 2013, kdy přišel na trh první dron DJI Phantom. Dnes vlastním DJI Mavic Pro 1 a jsem velmi spokojen s jeho kompaktní velikostí, díky které se s ním snadno cestuje,“ říká o svých fotografiích Deryk Baumgärtner.

Unikátní maskování: Továrna Boeing byla za války ukryta pod falešnou obytnou čtvrť

Klášter Mont-Saint-Michel je po Paříži druhým nejnavštěvovanějším místem Francie, bývá označován jako osmý div světa. Každý rok se jeho magickým kouzlem nechá očarovat až 3,5 milionu návštěvníků. Však se také komplex klášterních staveb nazývá La Merveille (Zázrak). Klášter, který obemyká 80 metrů vysokou žulovou horu na ostrově Mont-Saint-Michel je spojnicí mezi nebem a zemí, nebo spíše mořem.

V době nejvyššího přílivu je jím hora kompletně obklopena. Výše přílivu dosahuje až 15 metrů, při odlivu se odhalí mořské dno do vzdálenosti až 15 kilometrů od pobřeží. Poutníky i turisty zbožňovaný ostrůvek, dnes spíš už poloostrůvek (od roku 1879 je s pevninou spojen náspem a od roku 2014 ocelovo-dřevěným mostem pro pěší), si nárokuje jak Bretaň, tak Normandie. Oficiálně ale patří k Normandii, tyto dva francouzské regiony odpradávna rozděluje řeka Couesnon. Ostrov, zátoka i klášter jsou od roku 1979 zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jak se staví ruský sen. Dostavba mostu spojujícího Rusko a Krym se chýlí ke konci

Tříposchoďový klášter vás drapne a přenese v čase. Z jeho křivolakých uliček s domky, u kterých dodnes kvetou zahrádky, které zásobovaly mnichy, je to do středověku jen krůček.

Mount-Saint-Michel vypadá nadpozemsky sám o sobě. Fotograf Deryk Baumgärtner ale vygradoval jeho dech beroucí krásu až k výšinám. Neméně krásné jsou i další fotografie ze soutěže Skypixel.

V naší galerii si prohlédněte ty nejlepší za rok 2018:

Každodenní život v Československu v 50. letech: Zapomenuté pražské fotografie…
Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující

Radka TypltováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější