Jak se staví ruský sen. Dostavba mostu spojujícího Rusko a Krym se chýlí ke konci | Reflex.cz
nahoru

Jak se staví ruský sen. Dostavba mostu spojujícího Rusko a Krym se chýlí ke konci

Dominik Patzner17. dubna 2019 • 10:00
Jak se staví ruský sen. Dostavba mostu spojujícího Rusko a Krym se chýlí ke konci
foto: Instagram krymsky_bridge

Po ruské anexi Krymu v roce 2014 se vyrojily myšlenky, jak překlenout Kerčský průliv, který ruskou a krymskou pevninu rozděluje. Plán na stavbu mostu Ukrajina a Rusko společně plánovaly už dlouho, po převzetí poloostrova pod ruskou správu byla však stavba urychlena a práce započaly již v květnu 2015.

Průliv už v minulosti jeden most překlenoval. Provizorně ho postavila Rudá armáda během druhé světové války, když z krymského poloostrova vyhnala Němce. Kruté počasí však most zničilo během několika měsíců. Po jeho pádu oba břehy půlivu spojoval od roku 1953 pouze trajekt.

Dojemné poslední snímky sloní královny s kly až na zem. Podobných už žije jen kolem 20 …

Ihned po dokončení archeologických a geologických průzkumů dělníci postavili první dočasné mosty pro ulehčení stavby. Ta trvala krátké tři roky a 16. května 2018 se most otevřel pro automobilovou dopravu. Na zatěžkávacích zkouškách se objevil i prezident Putin, který výdrž novostavby ozkoušel během projížďky v nákladním autě. Ačkoli anexi Krymu většina světa neuznává, v současné době stavitelé nadšeně hlásí, že vše běží, jak má. V neděli 14. dubna uveřejnili, že na rozestavěném obousměrném železničním mostě už položili 22 z 38 kilometrů kolejnic.

Výběr snímků z průběhu stavebních prací si prohlédněte ve fotogalerii:

Jed kurare v pražské Libni. Vědec s hostinskou plánovali podle policie vraždu, nakonec…
Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující


Dominik PatznerVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější