Může podprsenka působit na muže jako zbraň hromadného ničení? V 50. letech minulého století ano | Reflex.cz
nahoru

Může podprsenka působit na muže jako zbraň hromadného ničení? V 50. letech minulého století ano

Daniel Baret2. ledna 2020 • 15:50
Může podprsenka působit na muže jako zbraň hromadného ničení? V 50. letech minulého století ano
foto: Vintag.es

Dámskou módu kromě zvolených materiálů, originálních nápadů, dostupnosti a propracovaného marketingu často ovlivňují i celebrity, které propagují jednotlivé výrobky. V 50. letech například zpopularizovaly odvážné sexy podprsenky, kterým se říkalo bullet bras, takové hvězdy jako byly americké herečky Marilyn Monroe, Lana Turner či zpěvačka Patti Page. Některá média tehdy s nadsázkou psala, že toto spodní prádlo působí na muže jako zbraň hromadného ničení.

Špičaté podprsenky byly hitem v 50. a 60. letech minulého století a ženám především opticky zvětšovaly jejich ňadra. Tento druh prádla použila například ve známém italském filmu Desátá oběť (La decima vittima, 1965) švýcarská herečka Ursula Andress, který byla v 60. letech považována za filmový sex-symbol.

Kostýmy s bullet bras, jejichž autorem byl francouzský návrhář Jean Paul Gaultier, pak použila zpěvačka Madonna v roce 1990 při koncertech svého Blond Ambition World Tour a probudila tak tehdy velký zájem o módu minulosti. Do sériové výroby se bullet bras opět vrátily v roce 1999 a prodávalo je několik známých světových značek.

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější