Neviditelný svět: Prohlédněte si vítězné snímky soutěže infračervené fotografie | Reflex.cz
nahoru

Neviditelný svět: Prohlédněte si vítězné snímky soutěže infračervené fotografie

Clara Zangová9. dubna 2019 • 09:20
Neviditelný svět: Prohlédněte si vítězné snímky soutěže infračervené fotografie
foto: My Modern Met

Historicky první ročník soutěže fotografií pořízených skrze infračervený filtr, která nese název Life in Another Light, uspořádala společnost Kolari Vision. Jejím cílem je zvýšit povědomí o možnostech (zatím) umělecky nedoceněné infračervené fotografie. Sada nejlepších snímků v této kategorii od fotografů z celého světa poskytuje zdramatizovaný pohled na svět v pro nás neviditelné podobě.

„Protože práci s infračerveným filtrem zatím fotografický svět nebere moc vážně, chtěli jsme vytvořit místo, které by shromažďovalo to nejlepší z této tvorby, a my jsme tak mohli ukázat, jak lze kreativně využít různé vlnové délky světla jako vypravovací prostředek,“ vysvětluje motivaci firmy mluvčí Kolari Vision.

Soutěžící se přihlašovali do pěti kategorií, mezi nimi to byla třeba fotoesej, portrétní fotografie anebo černobílá fotografie. Co dělá s okolním světem infračervený filtr, si můžete prohlédnout v naší galerii. Občas promění výřez reality v melancholicky zledovatělý, jak je tomu například u snímků ikonické Eiffelovky, jindy zase dodá klidné krajině krvavou dramatičnost.

Čtrnáctiletý Putin a puberťačka Merkelová. Světové osobnosti, jak si je nepamatujete
Adolf Hitler chtěl být umělcem, ale jeho 35 obrazů dokazuje, že to byla marná snaha
Jak nás změní smrt: Fotografie lidí před a krátce po skonu
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,320
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější