nahoru

Čtrnáctiletý Putin a puberťačka Merkelová. Světové osobnosti, jak si je nepamatujete

Dominik Patzner 21. července 2022 • 18:20
Čtrnáctiletý Putin a puberťačka Merkelová. Světové osobnosti, jak si je nepamatujete
foto: Themindcircle

Přední postavy světového dění většinou všichni znají z oficiálních snímků, které zachycují, jak si někde navzájem třesou pravicí nebo se čas od času vydají mezi obyčejný lid. Jejich tváře z dob mladí ale viděl málokdo a některé byste možná ani nepoznali, aniž by na sobě měli oblek nebo kostýmek.

Někteří už od svých raných let chovali jen ty nejvyšší ambice. Jednou z nich byla třeba bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová. Její přezdívka železná lady nevycházela pouze z její zásadové povahy a často tvrdých pozitivních postojů – aby vypadala vždycky perfektně, nevadilo jí vstávat i v brzkých ranních hodinách. Bez jejích precizně vyčesaných vlasů a každodenní upravenosti by si ji uměl představit málokdo.

Menším protikladem je Barack Obama. Ten nebyl vždycky mužem v kvádru a ze svého mládí si chtěl užit mnohem víc. Nejednou ho objektivy fotoaparátů zachytily, jak si vychutnává opojný dým marihuany. V době, kdy byl prezidentem, dokonce některé americké státy její užívání legalizovaly. Zub času však nezměnil každého, na Vladimira Putina uplynulá léta žádný vliv neměla a jeho čtrnáctiletou tvář je možné snadno identifikovat i dnes.

Zajímavými proměnami se můžete nechat překvapit v naší fotogalerii:

Dominik PatznerZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.