Tohle jinde na světě neuvidíte: Nechte se pohřbít pod iPhonem a další bizáry z ruských hřbitovů | Reflex.cz
nahoru

Tohle jinde na světě neuvidíte: Nechte se pohřbít pod iPhonem a další bizáry z ruských hřbitovů

Clara Zangová14. února 2019 • 10:00
Tohle jinde na světě neuvidíte: Nechte se pohřbít pod iPhonem a další bizáry z ruských hřbitovů
foto: Twitter/Pinterest

O prapodivných náhrobcích se často mluví v souvislosti s Ruskem. A i na nich zanechávají svou stopu moderní technologie. Přibývá lidí, kteří mají ze všeho nejraději svůj telefon a mezi nimi se najde i pár takových, kteří jej milují doslova až za hrob. V kolekci najdete klasické tlačítkové telefony, ale i iPhony s nebožtíkovým „selfíčkem“, které vyrábí umělec Pavel Kalyuk z ruské Sibiře.

Pavel Kalyuk a jeho tým dnes vyrábějí kontroverzní náhrobky.  Nejprve vytvořili monument ve tvaru iPhonu, aby jejich firma získala pozornost. Ten byl vystavený na populární výstavě pohřebních služeb Bely Topol (Bílý Topol). Návštěvníci však vystavený artefakt vzali vážně, a začaly chodit první objednávky. Náhrobní kámen se selfie staršího páru, který byl na výstavě, putoval do města Krasnojarsk. Teď Kalyuk tvoří pod heslem „ Sice si nemůžete vzít svůj telefon do záhrobí, ale můžete učinit hned druhou nejlepší věc.“

Chcete vidět, jak moc se Čína změnila? Podívejte se na fotografie mladých žen

V poslední době vzbudil asi největší rozruch náhrobní kámen ve městě Ufa, který nechal vyrobit otec své dceři, jež zemřela ve věku 25ti let. Obří iPhone z černého čediče ční nad ostatními náhrobky do výšky 1,5 metru, na „displeji“ je fotografie zesnulé. Na kameni je zároveň QR kód, který vás přesměruje na stránku s básní, která je jí pravděpodobně věnovaná.

Náhrobky ve tvaru iPhonu se nechávají vytvářet hlavně zámožní Rusové. Kalyuk slibuje, že bude možné se nechat pohřbít i pod Samsungem.

Na náhrobky ve stylu telefonů i další bizarnosti z ruských hřbitovů se podívejte v naší fotogalerii:

Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy…
Muslimský kmen, kde o sexu rozhodují ženy. Saharští Tuaregové se vymykají pravidlům

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,880
29,620
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější