nahoru

Horor, nebo důvod k pobavení? I takhle může vypadat poštovní úřad

Daniel Baret 21. května 2020 • 17:20
Horor, nebo důvod k pobavení? I takhle může vypadat poštovní úřad
foto: English Russia

Rusko je rozlohou největší zemí světa a na mnoha místech je to pořád ještě poměrně chudá země. Ale dopisy či důchody se musí doručovat všude, i do nejodlehlejších obcí a malých městeček. Jak to ale zařídit?

Za dob kolonialismu byla v nově vznikajících osadách pošta jednou z prvních veřejných budov, která se postavila. Spojení se světem bylo, je a v nějaké formě vždy bude jedním z hlavních ukazatelů modernosti státu.

Jinak tomu není ani v Rusku, a jelikož jeho rozloha je opravdu obrovská a mnoho ruských vesnic je téměř uprostřed liduprázdné pustiny, je potřeba spojení nějak zařídit. Pokud není v místě běžný poštovní úřad, tak se pobočka prostě zřídí i v soukromých domech, nebo v starých polorozpadlých barabiznách, protože služba je služba. Přitom podle prezidenta Vladimira Putina je Rusko zemí velmi moderní a prosperující.

Snímky jsou unikátní výpovědí o tom, jak pak zřízení takového úřadu v odlehlé vesničce někdy dopadne. Podívejte se na 25 jedinečných fotografií:Klíčová slova: pošta, Rusko, fotogalerie, Vladimir PutinDiskuse ke článku