nahoru

Pobřežní hlídka bez Pamely: Třicet let zachraňování životů na americké Jonas Beach

Johana Kudrnová6. července 2018 • 13:30
Pobřežní hlídka bez Pamely: Třicet let zachraňování životů na americké Jonas Beach
foto: Pinterest / Joseph Szabó

Celoživotním objektem zájmu amerického fotografa Josepha Szabó jsou mladí lidé a jejich výjimečný pohled na svět plný rozporu, vášně a odhodlání. Ne náhodou učil Szabó dvacet sedm let fotografii na střední škole na Long Islandu. Odtud to neměl daleko na Jonas Beach – jednu ze slavných pláží newyorského ostrova bohatých. Na výjimečných fotografiích, které nyní publikuje ve velké retrospektivní knize, zachytil, jak šel čas s místní pobřežní hlídkou.

Jonas Beach se rozprostírá na téměř deseti kilometrech longislandského pobřeží. Ročně pláž dle odhadů navštíví na šest miliónů návštěvníků. Plavčíci se sem údajně vracejí dlouhá léta. Na rozdíl od kalifornských pláží zde bezpečí plavců nehlídají jednotlivci, ale skupinky až osmi plavčíků.

Ku Klux Klan na kolotoči, Lennon v Indii a dalších 25 fotografií, které jste nikdy…

První fotografie tady Joseph Szabó pořídil v 60. letech. Od té doby se sem každý rok vrací, aby pozoroval, nejen jak se s časem proměňují plavkové trendy, rutina plavčíků i celková atmosféra na pláži, kde je během sezóny každoročně hlava na hlavě.

Navzdory Szabóově dlouhému časovému záběru je těžké poznat, kdy byl který snímek vzhledem k černobílé koloratuře pořízen. Jako by se s neměnným exteriérem, muskulaturou plavčíků, z nichž se většina rekrutuje z elitních závodních plavců, a změtí slunečníků a slunci vystavených lidských těl zastavil čas.

Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se
Okamžik před katastrofou: Podívejte se na fotografie, které těsně předcházely smrti
Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,780
28,660
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější