nahoru

Venuše jde na nuda pláž. Ukrajinka si šikovně pohrává se známými obrazy

pos 15. července 2020 • 18:20
Venuše jde na nuda pláž. Ukrajinka si šikovně pohrává se známými obrazy
foto: instagram.com/allad8

Alla Mingalyová je ukrajinská výtvarnice narozená na Krymu, žijící v současnosti v Jerevanu. Hitem internetu se nedávno staly její koláže, kde postavy ze světoznámých obrazů zasazuje do moderního prostředí.

Alla o sobě říká, že kreslí od dětství. V poslední době se nechala inspirovat klasickými díly. A jak sama říká, chtěla se na tyto obrazy podívat úplně jiným pohledem, reinkarnovat je a přizpůsobit současné realitě.

„Začalo to v mé kanceláři, snažila jsem se najít postavy, které by se podobaly mým kolegům, a ty jsem potom zasadila místo nich na naše pracoviště,“ popisuje Alla začátek svého projektu. „A kolegové se velmi bavili,“ dodává. Za krátkou dobu se její koláže staly hitem internetu a teď baví celý svět.

Alla pracuje především ve Photoshopu, někdy ale používá jenom svůj telefon. Na dotaz, podle čeho si vybírá obrazy, které zparoduje, se smíchem odpovídá: „Já si je nevybírám, v podstatě si vybírají mě.“

Na vtipné reinkarnace klasických děl se podívejte do galerie:

pos
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.