nahoru

Skandál v Jeruzalémě: Belgická modelka se vyfotila nahá u židovských a muslimských posvátných míst

Daniel Baret29. června 2018 • 12:00
Skandál v Jeruzalémě: Belgická modelka se vyfotila nahá u židovských a muslimských posvátných míst
foto: marisapapen.com

Šestadvacetiletá belgická modelka Marisa Papenová ráda provokuje a k tomu využívá zejména své tělo. Fotí se nahá na různých místech a někdy tím vyvolá i velký skandál. Loni se tak stalo při focení u egyptských pyramid, letos v Jeruzalémě. Na pozadí lechtivých snímků, které pořídil fotograf Mathias Lambrecht, jsou totiž posvátná místa Jeruzaléma – židovská Zeď nářků nebo islámská svatyně Skalní dóm na Chrámové hoře.

Marisa Papenová na své internetové stránce tvrdí, že focením v Izraeli chtěla dál posunout hranice svobody. Byla nedávno v Izraeli tři dny a fotila u Mrtvého moře, na stožáru s izraelskou vlajkou a také v Jeruzalémě. Na pozadí snímků z tohoto město je ale také nejposvátnější židovské místo, Zeď nářků. Na jiné fotografii je pak v pozadí islámská svatyně Skalní dóm. Papenová je, jak je jejím zvykem, na fotkách úplně nahá. To vyvolalo zejména v Izraeli velké pobouření.

Belgická modelka skončila v egyptském vězení, pózovala nahá u slavných starověkých památek

Rabín jeruzalémské Západní zdi (to je správný název Zdi nářků) Šmuel Rabinovič izraelským novinám Jedi'ot achronot řekl, že se „jedná o trapný, vážný a ponižující incident, který uráží posvátnost těchto míst i pocity těch, kteří svatá místa navštěvují“.

Marisa Papenová na svém Facebooku ve čtvrtek k tomu napsala: „Jsem zmatená skutečností, že lidé, kteří věří, že Bůh stvořil naše tělo (ano, včetně prsou a dalších intimních partií), si myslí, že je to útočné.“

Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a …

Papenová vzbudila pozdvižení také loni, kdy se fotila nahá u pyramid v Egyptě.

Fotografie z jejího letošního focení v Izraeli (ty najdete společně se snímky z Egypta v naší fotogalerii) mohou návštěvníci vidět až do konce září i na výstavě s názvem „Cesta k osvobození“ v galerii Frank Rose v belgickém městě Knokke.

Povstalec proti blbosti: Podívejte se na neznámou kolekci vtipů Vladimíra Jiránka
Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie

Daniel BaretSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější