Belgická modelka skončila v egyptském vězení, pózovala nahá u slavných starověkých památek | Reflex.cz
nahoru

Belgická modelka skončila v egyptském vězení, pózovala nahá u slavných starověkých památek

Daniel Baret12. září 2017 • 10:45
Belgická modelka skončila v egyptském vězení, pózovala nahá u slavných starověkých památek
foto: marisapapen.com

Belgická modelka Marisa Papen se fotí velmi ráda nahá a sama sebe označuje za „divokou expresionistku“. Jenže nedávno kvůli své touze exhibovat za každou cenu skončila ve vězení v muslimském Egyptě. Pózovala nahá u slavných pyramid v Gíze a pak ve starověkém chrámu v Luxoru, kde byla i s australským fotografem Jesse Walkerem zatčena.

To, že se u známých egyptských památek nesmí fotografovat lidé nazí, ví každý, kdo Egypt navštívil. Nahota je také v této muslimské zemi nepřípustná na veřejnosti. Marisa Papen a její fotograf se ovšem tvářili, že o něčem takovém neví. Původně tvrdili, že dělají reklamní kampaň pro australského prodejce brýlí Enki Eyewear. Celý příběh se měl podle blogu Marisy Papen odehrát v dubnu, ale ona ho zveřejnila až teď v září.

Nejdříve pár fotil u proslulých pyramid v Gíze u Káhiry. Tam prý uplatil stráže a další lidí, aby mohla modelka pózovat v pět ráno nedaleko starověkých památek. Za několik dní se dvojice přesunula do Luxoru a tam se pokoušela o snímky těsně před zavírací dobou, kdy už odešli skoro všichni turisté, v chrámu Karnak. Jenže tam je zadržela ochranka a odvezla je na policii.

Archivní fotografie ze svateb velkých českých, ale i zahraničních osobností na vás…

„Tam jsme viděli například celu, kde bylo nejméně 20 mužů, někteří z nich se váleli po podlaze, další krváceli a křičeli. Nikdy jsem nic takového předtím neviděla,“ napsala belgická modelka. Pak byli předvedeni před soudce a tam prý hráli „hloupé turisty“, kteří nevěděli, že v Karnaku je zakázáno podobné snímky pořizovat. Soudce je údajně po zaplacení pokuty propustil, když nařídil fotografovi, aby snímky z přístroje smazal. Ten to sice udělal, ale pomocí speciálního programu se dají opět obnovit. Což se stalo a Marisa Papen je publikovala na své stránce.

Satelitní snímky, které ukazují dokonalou symetrii. Podívejte se na Zemi jinýma očima

Jenže egyptské Ministerstvo pro starověké památky podle deníku Gulf News sdělilo, že „žádný podobný incident se v Luxoru nikdy neodehrál“ a že fotky jsou podle všeho „falešné“. V každém případě se Egypťanům nelíbí, že někdo představuje jakékoli snímky, u kterých pózuje u jejich památek nahý.

Modelka Papen si ale myslí, že s fotografem „vytvořili něco, na co by mohla být pyšná i Kleopatra“, což byla známá egyptská královna.

Když se přitom podíváte na snímky Marisy Papen, tak je zřejmé, že modelka se v podstatě všude fotí jen nahá:

Pozůstatky sovětského impéria: Fotografie tajných základen, které na mapě nenajdete
Takhle se vyrábí nová Tatra Präsident, auto do extrémního terénu a počasí. Podívejte se

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Hra kolem úmrtí Karla Gotta a Vlasty Chramostové aneb Dobří mrtví a zlí mrtví
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější