Může být armáda hodně, ale hodně sexy? To si pište. Podívejte se na Instagram vojaček z Izraele | Reflex.cz
nahoru

Může být armáda hodně, ale hodně sexy? To si pište. Podívejte se na Instagram vojaček z Izraele

Daniel Baret2. května 2019 • 13:20
Může být armáda hodně, ale hodně sexy? To si pište. Podívejte se na Instagram vojaček z Izraele
foto: Instagram

To, že mnohé vojačky izraelské armády jsou krásné, není věc nijak nová. Ale sociální sítě ještě umocnily možnosti, jak se prezentovat, i když jste v armádě. Toho Izraelky hojně využívají a kolem dvou tisíc z nich dalo své fotografie na instagramový účet „Hot Israeli Army Girls“. Že nic takového u jiné armády světa neuvidíte, je jistota.

Vojenská služba je v Izraeli povinná pro všechny svobodné muže i ženy, kteří splňují fyzické i psychické předpoklady. Občané jsou povinni vykonat vojenskou službu po dobu nejméně dvou let. Země má samozřejmě i profesionální vojáky. Povinná vojna ale platí pouze pro Židy.

Ve Státě Izrael přitom tvoří zhruba pětinu všech obyvatel místní Arabové, ti ale do armády většinou nechodí. Slouží jich v ní jen několik stovek.

Krása na východní frontě: Na Donbasu bojují i mladé Ukrajinky
Martin Mrázek 12. února 2017 • 00:54

Krása na východní frontě: Na Donbasu bojují i mladé Ukrajinky

Existuje i dobrovolnický program Izraelských obranných sil, který se jmenuje Sar-El (to je hebrejská zkratka pro slova Sheirut Le’Yisrael, což znamená „Služba Izraeli“), kterého se každý rok zúčastní kolem 5000 lidí z celého světa. Bývají mezi nimi pravidelně i Češi.

Je to služba na vojenských izraelských základných, nepoužíváte ale u ní zbraně. Jedná se o pomoc s logistikou, údržbou, stravováním, zásobováním a lékařskými službami. Dobrovolník musí být starší 17 let, nosí pracovní uniformy izraelské armády se speciálními modrými výložkami, ale není považován za vojáka. Proto to není ani v rozporu se zákony o službě v armádě cizího státu.

Tyto ženy a dívky vzaly do ruky zbraň, aby bojovaly proti Islámskému státu. Tisíce…
I toto je Rusko: Fantastická galerie národů Sibiře, bohužel některé z nich vymírají

Daniel Baret


Klíčová slova: Izrael, armáda, Instagram, fotogalerie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější