nahoru

Může být armáda hodně, ale hodně sexy? To si pište. Podívejte se na Instagram vojaček z Izraele

Daniel Baret 24. ledna 2021 • 14:00
Může být armáda hodně, ale hodně sexy? To si pište. Podívejte se na Instagram vojaček z Izraele
foto: Instagram

To, že mnohé vojačky izraelské armády jsou krásné, není věc nijak nová. Ale sociální sítě ještě umocnily možnosti, jak se prezentovat, i když jste v armádě. Toho Izraelky hojně využívají a kolem dvou tisíc z nich dalo své fotografie na instagramový účet „Hot Israeli Army Girls“. Že nic takového u jiné armády světa neuvidíte, je jistota.

Vojenská služba je v Izraeli povinná pro všechny svobodné muže i ženy, kteří splňují fyzické i psychické předpoklady. Občané jsou povinni vykonat vojenskou službu po dobu nejméně dvou let. Země má samozřejmě i profesionální vojáky. Povinná vojna ale platí pouze pro Židy.

Ve Státě Izrael přitom tvoří zhruba pětinu všech obyvatel místní Arabové, ti ale do armády většinou nechodí. Slouží jich v ní jen několik stovek.

Existuje i dobrovolnický program Izraelských obranných sil, který se jmenuje Sar-El (to je hebrejská zkratka pro slova Sheirut Le’Yisrael, což znamená „Služba Izraeli“), kterého se každý rok zúčastní kolem 5000 lidí z celého světa. Bývají mezi nimi pravidelně i Češi.

Je to služba na vojenských izraelských základných, nepoužíváte ale u ní zbraně. Jedná se o pomoc s logistikou, údržbou, stravováním, zásobováním a lékařskými službami. Dobrovolník musí být starší 17 let, nosí pracovní uniformy izraelské armády se speciálními modrými výložkami, ale není považován za vojáka. Proto to není ani v rozporu se zákony o službě v armádě cizího státu.Klíčová slova: instagram, armáda, fotogalerie, IzraelDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.