nahoru

Unikátní barevné fotografie z carského Ruska a komunistického SSSR. Je mezi nimi i český zápasník

Daniel Baret 4. června 2021 • 06:30
Unikátní barevné fotografie z carského Ruska a komunistického SSSR. Je mezi nimi i český zápasník
foto: Oldpicsarchive.com

Kolorování starých fotografií je v posledních letech velmi oblíbené a módní. Z letitých snímků tak vznikají díla, která si člověk v minulosti neuměl v této podobě představit. Podívejte se na kolekci fotek z carského Ruska i komunistického Sovětského svazu. Naprostou zvláštností mezi nimi je fotografie českého zápasníka Karla Pospíšila, který před více než sto lety v Rusku působil.

Na unikátních snímcích si můžete prohlédnout například dcery a manželku posledního ruského cara Mikuláše II. Všechny čtyři dcery i manželka byli po carově abdikaci v březnu roku 1917 společně s Mikulášem II. deportovány na Sibiř. Zde je zastihla i bolševická revoluce. Ve středu 1. července 1918 byla celá rodina v Jekatěrinburgu popravena.

Mezi další zajímavosti patří i fotografie prvního kosmonauta Jurije Gagarina, který pózuje před svým automobilem. Nejedná se však o sovětský automobil, ale o francouzský sporťák Matra Bonnet Djet. V pozadí je moskevský památník kosmonautiky a snímek tak vytváří vcelku zajímavý paradox.

Na další jedinečné kolorované snímky ze Sovětského svazu se podívejte v galerii:Klíčová slova: Rusko, fotogalerie, Sovětský svazDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.