Drsné motorkářky Bosozoku: Japonské rebelky bez příčiny ničí, na co přijdou | Reflex.cz
nahoru

Drsné motorkářky Bosozoku: Japonské rebelky bez příčiny ničí, na co přijdou

Martin Mrázek17. dubna 2017 • 13:50
Drsné motorkářky Bosozoku: Japonské rebelky bez příčiny ničí, na co přijdou
foto: youtube.com/Flickr

V kontrastu se spořádanou japonskou společností působí idea motorkářského gangu ještě nepatřičněji než ve zbytku světa. Když se k tomu navíc přidá fakt, že tenhle je tvořen jen ženami, od nichž tamní společnost tradičně vyžaduje spíše poslušnost, je logické, že na ulicích působí ženská odnož Bosozoku velký rozruch.

"Když mi bylo 16, chodila jsem s klukem z Bosozoku. Ta motorka mi přišla vážně cool, ale nechtěla jsem jen sedět vzadu. Ženy jsou teď o dost silnější," uvedla v rozhovoru pro Vocativ jedna z členek ženského Bosozoku. Většina ostatních motorkářek má podobný příběh. Ať už šel jejich přítel do vězení, nebo se s ním rozešly, všechny postupně přišly na to, že chtějí jezdit samy. A to navzdory faktu, že japonské úřady po Bosozoku jdou vážně tvrdě. Už jen nošení uniformy je trestným činem, který vás pošle do vězení.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Mužské protějšky motorkářek z gangu Bosozoku.VIDEO Facebook

Na druhou stranu vláda má k takto drastickým opatřením své důvody. Typická „vyjížďka“ Bosozoku se neobejde bez agresivního najíždění do protisměru, vytáčení hlasitých motorů, troubení, ničení veřejného majetku a fyzického násilí. Bosozoku se postaví všem, kteří by jim snad chtěli naznačit, že jejich chování se jim nelíbí. Zvláště oblíbeným cílem jsou pak cizinci.

Kořeny Bosozoku sahají až ke konci druhé světové války, kdy se japonští vojáci vraceli zpět do svých domovů. Se vznikem motorkářských gangů jsou pak nejvíce spojováni piloti kamikadze, kteří nezemřeli v boji, ale vojenská služba na nich stejně zanechala nesmazatelnou stopu. Postupem času si od policie vysloužili právě přezdívku Bosozoku, která v hrubém překladu znamená „násilný kmen rychlosti“. V 70. a 80. letech docházelo mezi jednotlivými gangy a policií ke krvavým ozbrojeným střetům. Vláda proto přijala sérii zákonů, která činnost Bosozoku postupem času prakticky minimalizovala.

Záhada malé Rosalie: Mumie holčičky i po 100 letech stále mrká
Martin Mrázek 4. března 2017 • 11:46

Záhada malé Rosalie: Mumie holčičky i po 100 letech stále mrká

V dnešní době jsou v Bosozoku především šestnácti až dvacetiletí muži, kteří jezdí na notně upravených Hondách CB400F a jejich kožené bundy stále odkazují na film Rebel bez příčiny. Jejich počet se ale stále ztenčuje. Proto je zajímavé sledovat fenomén mladých motorkářek, protože těch naopak stále přibývá. Jak ženský gang Bosozoku vypadá, si můžete prohlédnout v galerii.

Fotograf jezdí po světě a fotí rudovlásky. Prohlédněte si kouzelné zrzky, jejichž…
Slumy New Yorku na přelomu století: Miliony imigrantů, špína, chudoba a vraždy
Podívejte se do očí zločincům, kteří se podíleli na vraždách tisíců Čechů v Osvětimi

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější