Poslední večeře před velkým dnem. Trump řečnil, „ztratil“ syna a vtipkoval na preinaugurační party | Reflex.cz
nahoru

Poslední večeře před velkým dnem. Trump řečnil, „ztratil“ syna a vtipkoval na preinaugurační party

Martin Bartkovský20. ledna 2017 • 11:15
Poslední večeře před velkým dnem. Trump řečnil, „ztratil“ syna a vtipkoval na preinaugurační party
foto: Profimedia

Ve dvě hodiny ráno našeho času pronesl Donald Trump poslední projev před tím, než se stane 45. prezidentem USA. Obklopen rodinou, vybranými celebritami a po boku budoucího viceprezidenta Mika Pence si užíval poslední okamžiky před velkým dnem. V projevu, který zahájil vtípky o svých vlasech, znovu připomněl, že udělá Ameriku ještě větší, než doposud byla. 

Poslední den Donalda Trumpa jako ne-prezidenta byl nabitý k prasknutí. Do hlavního města USA se vydal ráno. Z letiště zamířil do svého hotelu, kde se setkal se špičkami republikánských poslaneckých klubů. Poté uctil památku padlých a položil věnce na Arlingtonském národním hřbitově, kde je pochováno téměř půl miliónu amerických vojáků.

Nový americký prezident očima fotografů: Jak ho vidí autoři jeho nejslavnějších portrétů?

Truchlení bylo následně zažehnáno bujarou oslavou. Nejprve si Trump několikrát nanečisto vyzkoušel všechny body inaugurace a poté zamířil na koncert. Na pódiu parkové promenády National Mall se vystřídali například washingtonští hasiči, školní mládež a country zpěváci podporující novou hlavu státu. Celý den byl zakončen večeří a jeho posledním projevem coby soukromé osoby.

Trump nejdříve rozesmál poznámkou o svých vlasech. „Dnes má pršet. Ale mně to nevadí, ať prší. Aspoň lidi uvidí, že tohle jsou mé vlastní vlasy, žádný příčesek,“ prohlásil v úvodu. Poté děkoval všem dárcům, podporovatelům a sponzorům kampaně. Sebevědomě prohlásil, že jeho zeť a poradce Jared Kushner dostal za úkol přinést mír na Střední východ. Následně připomněl porážku Hillary Clintonové historkou o tom, jak demokraté zrušili přípravu vítězného ohňostroje dva týdny před volbami, a museli tak tušit, že prohrají. V závěru řeči slíbil, že pod jeho vedením budou Spojené státy ještě větší.

Zeď s Mexikem bude, nový boj s hackery a útok na CNN. Podívejte se na to nejdůležitější…

Trumpa ale během rušného dne nedoprovázela kompletní rodina. Zatímco po jeho boku vždy stála manželka Melania, dcery Ivanka s Tiffany a starší synové Donald a Eric, po nejmladším dítěti, Barronovi, nebylo ani památky. Média o jeho absenci začala okamžitě spekulovat a lidé se na jeho nepřítomnost začali vyptávat na Twitteru. Na dotazy novinářů Trump jen úsečně odpověděl, že Barron je prostě doma. Až dnes v 18.00 Trump vstoupí do úřadu, bude u toho jistě celá jeho rodina. 

Trump stihl na svém Twitteru urazit za dva měsíce téměř 300 lidí, firem či institucí
Ruští hackeři nezajistili výhru Trumpovi, to je stejná hloupost, jako kdysi oslava …
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější