Zeď s Mexikem bude, nový boj s hackery a útok na CNN. Podívejte se na to nejdůležitější z Trumpova projevu | Reflex.cz
nahoru

Zeď s Mexikem bude, nový boj s hackery a útok na CNN. Podívejte se na to nejdůležitější z Trumpova projevu

Martin Bartkovský12. ledna 2017 • 12:30

Budoucí prezident Spojených států Donald Trump přednesl poprvé od svého zvolení veřejný projev. V něm zopakoval několik tvrzení ze svého volebního programu, objasnil, kdo teď povede jeho firmu a na co se pod jeho vedením zaměří vláda. Podívejte se na ty nejdůležitější momenty jeho hodinové řeči s českými titulky.

Zruším ObamaCare, firmu převezmou synové a postavím zeď na hranici s Mexikem. Donald Trump začal svůj projev hodně ostře. Zatím nespecifikoval, čím ObamaCare nahradí, ale mělo by se tak stát ještě v roce 2017. Co nejdříve chce také začít s výstavbou zdi, na niž už jeho viceprezident Mike Pence shání potřebná povolení. I když Trump mexické kompenzace blíže nespecifikoval, tvrdí, že jižní soused USA bude výstavbu nějak kompenzovat.

Nejsilnější řeč na Zlatých globech. Meryl Streepová rozcupovala Trumpa a dojala sál k …

Donald Trump rozhodně nehodlá v úřadu prezidenta zahálet. Během prvních 90 dnů chce představit novou strategii pro boj s kybernetickými útoky. USA nyní prý hackuje každý včetně Ruska a Číny.

Své přátelství s Vladimirem Putinem bere jako výhodu, protože Rusko vnímá jako klíčového spojence pro boj s Islámským státem.

V závěru své řeči ještě okřikl reportéra CNN. Důrazně mu řekl, že mu nebude na nic odpovídat, protože televizní stanice podle něj vytváří falešné zprávy. Poslední slova pak patřila mezinárodnímu respektu ze strany ostatních světových velmocí a ujištění, že nyní budou USA respektovány mnohem víc, než tomu bylo za předchozí vlády. 

Obama pronesl velkolepý projev na rozloučenou. Když mluvil o své žene, dojal se k slzám
Miliony lidí získají práci a budeme nejlepší zemí na světě! Trumpův vítězný projev s…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější