nahoru

Jak fungují Lékaři bez hranic: výstava i skutečnost

ČTK, pet 3. května 2016 • 17:50
Jak fungují Lékaři bez hranic: výstava i skutečnost
foto: ČTK

Na pražském náměstí Míru vyroste začátkem května polní nemocnice, v níž mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic představí svou práci v oblastech přírodní pohromy, válečného konfliktu nebo epidemie. Interaktivní výstava potrvá od 3. do 13. května a bude přístupná zdarma. V naší fotogalerie se můžete podívat, co vás čeká v Praze a také na snímky z misí Lékařů bez hranic v zahraničí.

"Na náměstí postavíme stany a různá stanoviště a přiblížíme konkrétní zásahy Lékařů bez hranic, třeba při epidemii cholery na Haiti, eboly v západní Africe nebo při potravinové krizi v Čadu," uvedla za organizátory Iveta Polochová. Návštěvníci výstavy budou moci ochutnat terapeutickou pastu, která se používá na léčbu dětské podvýživy či roztok na léčbu cholery. Na maketě srdce budou moci rozpoznat, zda bije správně.

Lidé se dozví také o očkování, tropických nemocech, zásobování pitnou vodou nebo o tom, jak lékaři pomáhají lidem vyrovnat se s těžkými traumatickými zážitky. Na výstavě budou i dobrovolníci, kteří jezdí na mise s Lékaři bez hranic.

Součástí výstavy bude doprovodný program, například křest audioknihy Mise Afghánistán od chirurga Tomáše Šebka, který se opakovaně zúčastnil humanitárních misí na Haiti a v Afghánistánu, nebo promítání filmů o činnosti Lékařů bez hranic.

Venkovní expozice je vhodná pro dospělé i děti. Další informace najdou lidé na webové stránce www.polni-nemocnice.cz.

ČTK, pet
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře