nahoru

Propiska a krásná žena: Podívejte se na jedinečné akty vytvořené pouze kuličkovým perem

-pos-17. února 2020 • 16:20
Propiska a krásná žena: Podívejte se na jedinečné akty vytvořené pouze kuličkovým perem
foto: juanfranciscocasas.com

Na první pohled vypadají jako obyčejné fotografie. Zdání ale klame, jedné se o obrazy kreslené pouze běžnou propiskou, jaká nám všem pravděpodobně leží někde na stole. Španělský malíř Juan Francisco Casas takto namaloval již několik desítek aktů, které jsou mezi sběrateli velmi ceněny.

Casas začínal jako tradiční malíř. Experimentování s kuličkovým perem bylo původně zamýšleno pouze jako vtip, aby dokázal, že i tak obyčejným nástrojem se dá namalovat obrázek, který bude vypadat stejně realisticky jako fotografie. Výsledek se mu natolik zalíbil, že se od té doby věnuje pouze tomuto směru.

V roce 2004 poslal jeden ze svých prvních obrazů vytvořených kuličkovým perem do umělecké soutěže ve Španělsku. Z počátku to bral pouze jako vtip a neočekával, že by se dílo mohlo nějak umístit. K jeho překvapení mu však poroto udělila druhé místo.

Od té doby nakreslil tímto stylem desítky obrazů, některé i přes tři metrý vysoké. Na jeden takový velký obraz dle svých slov spotřebuje až 15 propisek.

Casas se postupem času díky svým unikátním obrazům stal známým malířem, který v současnosti vystavuje v galeriích po celém světě a mnoho z jeho obrazů je ceněno na desítky tisíc eur.

Na obrazy Juana Francisca Casase se podívejte do galerie:

-pos-


Diskuse ke článku