nahoru

Hannibal Lecter, exponát i křeček v teráriu. Internet si dělá legraci z Miloše Zemana za plexisklem

Martin Bartkovský 29. listopadu 2021 • 10:30
Hannibal Lecter, exponát i křeček v teráriu. Internet si dělá legraci z Miloše Zemana za plexisklem
foto: Facebook

Česko má od neděle 28. listopadu dva premiéry. Právě v tento den jmenoval prezident Miloš Zeman Petra Fialu tzv. designovaným premiérem, který povede příští vládu, zatímco Andrej Babiš v demisi dovládne s tou současnou. Vzhledem k okolnostem ale proběhlo jmenování za lehce bizarních okolností a Miloš Zeman celý akt vykonal za plexisklem. Internetoví vtipálci to samozřejmě nenechali jen tak a vznikla celá řada parodických fotomontáží. Podívejte se na ty nejlepší.

Nejprve Miloš Zeman absolvoval okružní projížďku v nejlepší sanitce v Česku na trase Ústřední vojenská nemocnice – Lány. A to hned třikrát. Byl totiž na vlastní žádost propuštěn po několika týdnech, kdy zde byl hospitalizován s jaterním onemocněním. Po příjezdu do Lán byl ale pozitivně testován na covid a opět přemístěn do ÚVN. Poslední cestu absolvoval v sobotu, kdy se opět nechal převézt do Lán, kde v neděli, ač covid pozitivní, jmenoval Petra Fialu premiérem.

Jak vypadalo jmenování Fialy premiérem v Lánech:

Video se připravuje ...
Zeman jmenoval Fialu premiérem. Prezident za plexisklem zmínil i žvanilyVIDEO ČTK/Blesk

Byla to poměrně absurdní podívaná. Petr Fiala stál v místnosti lánského zámku s kancléřem Mynářem a protokolářem Krulišem. Naproti němu byla prázdná plexisklová budka. Po několika minutách do ní dva zdravotníci v celotělových ochranných oblecích přivezli na vozíku Miloše Zemana s respirátorem. Ten Fialovi poblahopřál, plivl si na novináře a dal mu pár dalších nevyžádaných rad. Poté nový premiér kontrasignoval jmenovací dekret, který prezident podepsal už o den dřív, aby bylo možné jej vydezinfikovat. Tím celá akce skončila.

Podívejte se do naší galerie na nejlepší vtipy a parodické koláže, které tato scénka u internetových vtipálků vyvolala. Svou troškou přispěl i grafik a kolážista Reflexu TMBK.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.