nahoru

Jako v Severní Koreji aneb 30 fotografií bizarního běloruského diktátora Alexandra Lukašenka

Viliam Buchert 20. března 2022 • 18:00
Jako v Severní Koreji aneb 30 fotografií bizarního běloruského diktátora Alexandra Lukašenka
foto: President.gov.by

Bělorusové se bouří proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi, který vládne v zemi diktátorským způsobem už od července 1994. Lukašenko falšuje volby a je zcela bizarní postavou politického světa. Dokumentují to i jeho fotografie na oficiální stránce hlavy státu. V mnohém to připomíná galerie, které nechává zveřejňovat severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Lukašenko podle své oficiální stránky brázdí neustále zemi a vykonává soudružské návštěvy. Tu je vidět ve fabrice na výrobu traktorů, tu v kravíně, jindy zase na poli, kde rád pomáhá a rád poradí, jak co pěstovat a sklidit. Pak si odskočí k některým vojenským a policejním jednotkám. To několikrát předvedl i před nedělními prezidentskými volbami, aby bylo všem jasné, že je ochoten kdykoli proti opozici brutálně zasáhnout, což také udělal.

Běloruský diktátor ale také rád hraje hokej, rád se objevuje v generálské uniformě a nepohrdne ani náboženskými vůdci, pokud mu poklonkují. Rád také rozdává různé ceny a zdraví srdečný lid, který ho „obdivuje“. Problémem ovšem je, že Lukašenko na některých fotografiích vypadá, že skutečně vypadl z časů moderní doby. Připomíná to doby dávno minulé. Bohužel pro Bělorusy je to smutná současnost.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.