Mrazivý thriller podle skutečné události. O čem bude nový český seriál #martyisdead? | Reflex.cz
nahoru

Mrazivý thriller podle skutečné události. O čem bude nový český seriál #martyisdead?

-bam-1. září 2019 • 17:00
Mrazivý thriller podle skutečné události. O čem bude nový český seriál #martyisdead?
foto: Mall.TV

Po trojici sitcomů Život je hra, Stylista a Všechno je jinak a iluzivním vlogumentu Český vesmír rozšíří Mall.tv svou nabídku původní hrané tvorby o další seriál. Ten vzniká v produkci společnosti Bionaut a v režii Pavla Soukupa, tvůrce temné pohádky Lesapán, ověnčené řadou mezinárodních cen. A kromě filmových profesionálů se na něm podílí také kriminalisté a bezpečnostní experti. Novinka s názvem #martyisdead, kterou uvede internetová televize na podzim letošního roku, je totiž thrillerem na motivy reálných případů. V osmi dílech sleduje digitální stopu mrtvého uživatele, což už tak autentickou retrospektivu ještě umocňuje.

Co vedlo dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty, k tomu, aby vzal do ruky mobil a natáčel se v situacích, ze kterých mrazí? A musel zemřít, aby jeho rodiče zjistili, jak úzkostné pocity a hrůzné chvíle před svou smrtí zažíval? Byl skutečně patologickou zrůdou, nebo obětí systematického vydírání? Martinův otec se odmítá smířit s nezodpovězenými otázkami, kterých s každým dalším přihlášením do synova notebooku přibývá. Pouští se proto do pátrání, které mu postupně skládá komplexní obraz posledních měsíců teenegerova života.

Povolení zapíjet! První srpnový pátek velí zajít „na jedno“, slaví se totiž Mezinárodní…

„#martyisdead není jen dalším webseriálem Mall.tv. Je příběhem, který se prolíná s realitou, a dost možná, i když bych to nikomu nepřál, se odehrává v naší blízkosti. Už proto je potřeba se dívat,“ říká Milan Kuchynka, producent hrané tvorby internetové televize Mall.tv.

Tragicky zesnulého Martyho ztvární Jakub Nemčok, jeho seriálovými rodiči budou Petra Bučková a Jan Grundman a role spolužáků si zahrají Sára Korbelová a Matěj Havelka. Osm dvanáctiminutových epizod je dílem scenáristů Jaroslava T. Mišky a Jana Stehlíka, kteří kriminální zápletku rozvíjeli s uznávanými odborníky na internetovou bezpečnost a ve spolupráci se správcem české národní domény CZ.NIC, který se stal partnerem připravovaného seriálu #martyisdead. Ten internetová televize Mall.tv odvysílá na podzim letošního roku.

Život bez plastů i dotací. Český vynálezce míří do vesmíru, svou kosmickou loď…
Všechno je jinak! Nový seriál s Kryštofem Hádkem ukáže marný boj reklamní agentury s…

-bam-Vybíráme z placeného obsahu
Z rodiště Churchilla ukradli zlatý záchod. Byl tam vystavený dva dny
Pracovní prostředí ovlivňuje zdraví i spokojenost: Budete šťastnější v kanceláři nebo při práci z domova?
Cestovatelé na bicyklech aneb Jaké byly počátky české cykloturistiky?
Kde se říká „ku*va“ a co všechno patřilo Evropanům? Nápadité mapy vás pobaví a změní váš pohled na svět
Důchodová deforma: Jedeme v tom všichni a bude nás to bolet

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější