Dokument o Miroslavu Žbirkovi Meky vyhrál na přehlídce TADY VARY Diváckou cenu.

Dokument o Miroslavu Žbirkovi Meky vyhrál na přehlídce TADY VARY Diváckou cenu. Zdroj: KVIFF

Na palubu!
Než skončí léto
Proxima
3
Fotogalerie

Byl to opravdu festival: Přehlídku Tady Vary vidělo v českých kinech po celé republice 36 645 diváků

Od pátku 3. do soboty 11. července 2020 proběhl v šestadevadesáti kinech po celé republice malý karlovarský festival, respektive přehlídka TADY VARY ve vašem kině. Připravil ji organizační tým MFF Karlovy Vary. 16 titulů vidělo celkem 36 645 diváků.

Prezident MFF KV Jiří Bartoška děkuje všem kinařům, kteří se k přehlídce připojili: „Objeli jsme s festivalovým týmem několik desítek míst po celé republice a setkali se příznivými ohlasy kinařů i publika. Děkuji všem divákům, kteří na filmy přehlídky TADY VARY přišli, a doufám, že se příští rok společně potkáme ve Varech.“

Cenu diváků internetové televize MALL.TV vyhrál jediný domácí zástupce v přehlídce, hudební dokument režiséra Šimona Šafránka Meky, věnovaný ikoně česko-slovenské hudební scény, Miroslavu Žbirkovi. Tento film, stejně jako zahajovací australský snímek Než skončí léto, je nadále k vidění v kinech.

V rámci labelu KVIFF Distribution bude 30. července 2020 do českých kin uveden také další snímek z přehlídky, Proxima s Evou Green v roli astronautky, která se připravuje na pobyt na oběžné dráze, a zároveň pečuje o sedmiletou dceru. Do distribuce vstoupí počátkem příštího roku také francouzské letní romantické road-movie Na palubu!.

Přehlídka TADY VARY nabídla i live streamové rozhovory s filmaři a besedy s tvůrci, přenášené do všech kin přehlídky. Renomovaný světový filmový časopis Variety uspořádal streamové rozhovory s tvůrčími osobnostmi, zastoupenými v programu TADY VARY. Známý novinář Peter Debruge vyzpovídal v rámci Variety Critics Corner například režisérky Zeinu Durraovou, Alici Winocourovou, Shannon Murphyovou a Almu Har'elovou.

 

Ve virtuálním prostoru prostřednictvím on-line platforem proběhly v letošním roce KVIFF Eastern Promises Industry Days 2020 určené filmový profesionálům. Velkému zájmu se těšila živá panelová diskuse TADY INDUSTRY o filmovém průmyslu v České republice v době krize způsobené pandemií, jejích dopadech a možných vyhlídkách do budoucna se zástupci profesionálů z českého audiovizuálního průmyslu.

Další akcí, kterou plánuje organizační tým MFF KV, bude 54 ½ MFF Karlovy Vary. Nesoutěžní přehlídka nabídne ve dnech 18.-21. listopadu 2020 v Karlových Varech 30 filmů, uváděných ve 4 festivalových sálech a výběr doprovodného programu.

Na 55. ročník MFF KV se můžete těšit 2.-10.července 2021.

Předání divácké ceny režiséru Šafránkovi můžete zhlédnout zde: