nahoru

Zeman byl na vyšetření v nemocnici moc šikovný a statečný. Dostal včeličku a pak si vzal bonbon

Dominik Landsman 2. října 2019 • 08:30
Andrej Babiš, Miloš Zeman - ilustrační koláž
Andrej Babiš, Miloš Zeman - ilustrační koláž
• foto: 
fotomontáž Jan Ignác Říha

Minulý týden prošel prezident Miloš Zeman v nemocnici vyšetřením, aby posléze ředitel nemocnice oznámil, že je pan prezident zcela zdráv. Příliš informací do médií ohledně Zemanova zdraví i vyšetření neuniklo, nicméně teď po týdnu se ledy hnuly, prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček prolomil bariéru mlčení a Zemanovo vyšetření popsal trochu podrobněji.

„Jak víte, tak pan prezident je chodící reklama na zdraví. Ačkoliv si tu a tam zakouří a tu a tam zhřeší tím, že si dá k večeři kilo a půl tlačenky, kterou si maže sádlem, pořád je ve výborné kondici. Má to dané geneticky. Jelikož se však poslední dobou šíří zlé pomluvy od oponentů pana prezidenta, kteří jsou zlí a závistiví lidé, rozhodli jsme se jednou pro vždy tato tvrzení vyvrátit a nechali pana prezidenta podstoupit prohlídku.

No, co vám budu povídat. Pan prezident byl velmi statečný. Vůbec se nebál. V čekárně jsem mu pustil na tabletu pohádku, aby měl kratší chvíli a vydržel v klidu sedět. On je děsně moc činorodý a pořád musí něco dělat. Když se na tabletu proklikal na dětské porno, raději jsem ho nechal stavět si z lega. To on má rád. Postavil si například nohu anebo Kreml.

Potom ale už ze dveří vyšla sestřička a pana prezidenta pozdravila. Pan prezident se styděl a schovával se za mě. On je plachý a chvíli trvá, než se otrká. Sestřička si ho však záhy získala vlídným slovem. Zeptala se ho, jak se jmenuje, kolik mu je let a jestli nezná nějakou básničku. Pan prezident pookřál, přednesl básničku Žába leze do bezu a bylo zase dobře. Potom ho sestřička vzala za ruku a dovedla do ordinace. Já jsem šel za nimi.

Pan prezident už seděl na židličce a natahoval moldánky. Přeci jenom to pro něho bylo nové prostředí, noví lidé a byl z toho rozrušený. Chytil jsem ho tedy za ruku, aby se tak nebál.

Pan doktor byl velmi milý. Nejprve pana prezidenta rozpovídal a pak začal s vyšetřením. Pan prezident vůbec neplakal. Když potom pan doktor pobídl, aby si vyhrnul rukáv, že dostane do ramene včeličku, ve tváři pana prezidenta se zjevila vystrašená podkovička. Ale rukáv si vyhrnul a nastavil rameno. Je to hrdina. Je pro nás všechny inspirací. Hladil jsem ho po vlasech a mluvil na něho, abych odvedl jeho pozornost.

Po injekci jsme šli s panem prezidentem na záchod, aby načůral do kelímku. Byl to trochu boj, ale nakonec se dobrá věc podařila. Zatímco jsem na záchodě vytíral pomočenou podlahu, stěnu i strop, pan prezident odnesl kelímek s močí sestřičce. Zde si chtěl se sestřičkou ťuknout a kelímek do sebe vyklopit, protože zvyk je železná košile a pan prezident byl trochu rozrušený, ale k tomu naštěstí nedošlo.

Po vyšetření, během kterého, a to znovu zdůrazňuji, pan prezident ani jednou neplakal, dostal od pana doktora bonbon a diplom za statečnost, pan doktor prohlásil, že je pan prezident zdravý jako rybička a my jsme mohli jít domů. Cestou jsem vzal ještě pana prezidenta do McDonalda na Happy meal za statečnost, kterou prokázal u doktora, a posléze jsme odjeli zpět do úřadu,“ nastínil Jiří Ovčáček, jak vyšetření probíhalo, a ukončil tak veškeré spekulace ohledně Zemanova zdraví.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Skutečností ale například je, že podle Bohumila Pečinka se Klausova Trikolóra žene do náručí Babiše.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku