nahoru
Premium Komentáře

Bohumil Pečinka: Trikolóra v náručí s Babišem? Klausovská pravice chce opět k volantu dějin

Bohumil Pečinka 1. října 2019 • 15:30
Klausovská pravice chce opět k volantu dějin
Klausovská pravice chce opět k volantu dějin
• foto: 
ČTK

Brněnským pochodem s mažoretkami a orchestrem ohlásilo svůj vstup na scénu nové politické hnutí s názvem Trikolóra. Co jeho jednodenní ustavující sjezd naznačil?

V sále brněnského hotelu Cosmopolitan jsme byli svědky slovních šarvátek s levicovým progresivismem a vytváření dojmu poslední bitvy se západoevropskými levičáky. První místopředsedkyně Majerová-Zahradníková ve svém projevu plném výzev na obranu logu a řádu proti rozkladu a chaosu připomínala Gretu Thunbergovou během jejího vystoupení v OSN, jen jinak ideově přepólovanou.

Nepřeřeknutí

Když se pak člověk snesl z obláčku vysokých hodnot, zažil náraz pragmatismu všedního dne. Jako hlavní koaliční partner zde promluvil místopředseda ANO Petr Vokřál, který řekl, že Česko potřebuje podobnou konzervativní stranu a že vidí budoucí spolupráci tak, že Trikolóra se bude věnovat školství a ekonomice a oni tomu zbytku. Nešlo o freudovské přeřeknutí.

Václav Klaus mladší dlouhodobě v mnoha věcech hlasuje s vládní koalicí a jeho postoje kopírují babišovsko-zemanovský svět. Orientace na budoucí vládní spolupráci s Babišem je tedy dlouhodobá. Podobně jako jeho kooperativní vztah s prezidentem republiky Zemanem. Tyhle – pro potenciální voličskou skupinu nepochopitelné – vztahy nakonec potopí nejen vysoké hodnoty obsažené v programu, ale i stranu jako takovou.

Odvaha postavit se

Neměl pravdu další host sjezdu Trikolóry, německý poslanec za AfD Petr Bystroň, když řekl, že vznik hnutí je – stejně jako německé Alternativy pro Německo – výsledkem odvahy postavit se společenskému mainstreamu.

 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější