nahoru

V úterý bylo hezky, tak 120 000 lidí přišlo na Václavák na hezký hudební zážitek

Dominik Landsman 5. června 2019 • 18:40
V úterý bylo hezky, tak 120 000 lidí přišlo na Václavák na hezký hudební zážitek
foto: Zbyněk Pecák

Slunné a teplé počasí vylákalo v úterý v podvečer přes sto tisíc lidí na Václavské náměstí, kde se konalo několik hudebních koncertů. To potvrdil i premiér Andrej Babiš: „Je hezky. Lidé na Václavák chodí na koncerty. To k hezkému počasí patří,“ vyjádřil se ke koncertům. Sám se však z časových důvodů koncertů nemohl zúčastnit, protože spěchal domů začerpat si nějaké ty dotace.

Úterní hudební koncerty překonaly svou účastí i takové zajeté hudební festivaly, jako je například Rock for People nebo Colours of Ostrava.

„Návštěvnost koncertů nás velmi potěšila. Já osobně jsem rád, že živá hudba i dneska táhne. Lidé si rádi v davu fanoušků zazpívají oblíbené hity a zavlní se do rytmu kvalitní hudby,“ usmíval se Mikuláš Minář, zpěvák a kytarista hudební kapely Milion chvilek pro demokracii, která hudební koncerty na Václavském náměstí odstartovala.

„Demisi, demisi, demisi,“ prozpěvovali si fanoušci spolu s kapelou Milion chvilek pro demokracii, když spustila svůj nejznámější hit „Demise“. Nálada byla uvolněná a nad Václavským náměstím se vznášela pohoda a dobrá nálada.

„Je to super. Taková předzvěst letních hudebních festivalů. Vystupují tu některé mé oblíbené hudební kapely, jako je například Pazderková a její tygři anebo 30 Seconds to Mádl. Těším se na pořádné pogo,“ rozplýval se dobře naladěný pan Jonáš, který na koncerty na Václavské náměstí dorazil se svou přítelkyní.

Jinak poklidný průběh festivalů kazil nedostatek záchodů a nekonečné fronty u stánků s pivem, což je u podobně megalomanských hudebních událostí běžné.

Fanoušci si na koncerty přinesli i transparenty se svými oblíbenými kapelami, které se bohužel hudebních koncertů nemohly zúčastnit. Za všechny bychom vypíchli například kapelu Čapí hnízdo anebo STBabiš, která v tu dobu vystupovala na festivalu Dotace na severu Čech.

„Nemůžeme vyhovět všem. Navíc spousta věhlasných kapel má plný kalendář klidně i na rok dopředu. Hodně nás mrzí, že jsme se nedohodli s kapelou Benešová demisi, která zde měla spoustu fanoušků, jak jsme mohli vidět z transparentů. Bohužel, kapela Benešová demisi má dnes závazky jinde,“ pokrčil rameny jeden z organizátorů koncertů.

I přes neúčast kapel, jako je Benešová demisi, Babiše do koše anebo folkového retro uskupení Bureši, jdi do už do prdele, na akci vystoupila celá řada předních českých hudebních těles.

Lidé si to užili, zabroukali si své oblíbené hity a po skončení koncertů se rozešli do svých domovů.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Realitou však jsou demonstrace proti vládě Andreje Babiše.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.