nahoru

Ministerstvo obrany nechalo vyzbrojit první dámu Ivanu Zemanovou. Napětí ve světě roste

Dominik Landsman 30. listopadu 2018 • 17:20
Ivana Zemanová a její střelecké umění
• video: 
Martin Bartkovský

To, že svět není bezpečné místo, tak nějak tušíme všichni. Poslední dobou by se napětí dalo krájet. Máme tu různé anexe Krymu, přeměřování pinďourů jaderných mocností, teroristické útoky a podobně.

Každá země se v těchto dobách musí spolehnout buď sama na sebe, nebo na své spojence. Vzhledem k tomu, že spoléhat se na své spojence může být z dlouhodobého hlediska krátkozraké, je nutné začít zbrojit.

Česká republika nemá kdovíjakou armádu. Naše vojenská technika je z větší části zastaralá, mnohdy nefunkční a často jen namalovaná na papundeklu. I proto je třeba hledat alternativní způsoby obrany.

Po vyzbrojení českých biatlonistů přišla na řadu i první dáma. Na vyzbrojení první dámy Ivany Zemanové se podílela zbrojařská firma Armyfrog z Norska, která se specializuje na vojenské kyborgy a bezpilotní osoby.

„První dáma byla vybavena dalekonosnou ostřelovací puškou s nočním hledím, několika granáty, neprůstřelnou vestou, sadou světlic a malou houfnicí. Připravujeme rovněž dovybavení první dámy o nášlapné miny a samozřejmě teplem naváděné rakety země,“ vysvětloval ministr obrany Metnar.

Vyzbrojená první dáma Ivana Zemanová byla na zkoušku nasazena nedávno v Izraeli, kde se zúčastnila společného cvičení s izraelskou armádou.

„První dáma nebyla nasazena v plné výbavě. Jednalo se jen o vojenské cvičení, kdy první dáma jela takzvaně jen na půl plynu. I tak při cvičení dokázala zlikvidovat deset palestinských cílů a zabít na sto palestinských separatistů,“ pochvaloval si generál Vojíř, který má divizi první dáma na starosti a pod jehož velení spadá.

Vypadá to, že ozbrojení první dámy bylo trefou do černého, neboť poměr ceny a kvality je naprosto bezkonkurenční.

Pokud se tento trend osvědčí, počítá se do budoucna i s ozbrojením Jiřího Ovčáčka, který dostane nové robotické tělo se schopností létat a vystřelovat naváděné střely.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Realitou je však například současné napětí  na Ukrajině.

Dominik Landsman
Diskuse ke článku