nahoru

Setkání premiérů: Klaus ukradl stříbrné příbory, Fischera zamkli na záchodě a Fiala šňupal popel Grosse

Dominik Landsman 3. ledna 2023 • 18:30
Setkání premiérů: Klaus ukradl stříbrné příbory, Fischera zamkli na záchodě a Fiala šňupal popel Grosse
foto: Blesk:Jiri Kotatko

Při příležitosti 30 let samostatné České republiky sezval premiér Petr Fiala všechny předchozí předsedy vlády do Kramářovy vily, aby zde zachlastali a zavzpomínali na doby minulé. Podle předpokladů se akce vymkla kontrole už pár chvil po svém začátku.

Že se ponese setkání premiérů ve veselém duchu, ukázal hned začátek. Bývalý premiér Jan Fischer byl pro pobavení všech zúčastněných obrán o svačinu a Topolánek s Paroubkem mu hned u vchodu udělali zářez a do konce akce ho potom zamkli na záchodě. Tím pro Fischera jeho účast na setkání prakticky skončila. Podle svědků bývalý premiér Fischer na záchodě plakal, že chce jít domů a že jsou na něho všichni zase zlí, ale nebylo mu to nic platné. Fischera museli po skončení akce ze záchodu vyprostit až přivolaní hasiči.

Zatímco Fischer plakal na záchodě, zbylí premiéři si užívali pořádný mejdan.

Václav Klaus se ujal slova a začal hovořit o Václavu Klausovi. Mluvil velmi zapáleně a často citoval sám sebe, což všechny účastníky přestávalo bavit. Naštěstí někoho napadlo Klausovi zavolat striptéra, takže ten přestal mluvit a soustředil se na obnažené zpocené mužské tělo.

To už alkohol tekl proudem. Prezident Miloš Zeman prý zcela výjimečně ochutnal trochu toho alkoholu, načež se opil a z cizího čísla volal Jiřímu Ovčáčkovi a pozměněným hlasem do telefonu zakřičel „buzno“ a pak hned zavěsil. Touto činností se bavil dobrou půlhodinu až do té doby, než mu rošťáci Topolánek s Paroubkem vypustili galusky u jeho kolečkového křesla a on zahořkl.

Kdo se vůbec nebavil, byl Andrej Babiš, kterému očividně nebylo po chuti, když se ho každý ptal, kdy půjde už sedět a kolik si myslí, že dostane let. Navíc byl Andrej Babiš očividně rozladěn z toho, že jeho manželka Monika si na akci vzala i svého mužného zahradníka, se kterým měla sex na jídelním stole přímo před zraky všech premiérů včetně Andreje Babiše. Zatímco ostatní premiéři páru oddávajícímu se sexu fandili a povzbuzovali je, Andrej Babiš jen občas vlažně zatleskal.

Bývalý premiér Rusnok po celou dobu akce musel všem zúčastněným vysvětlovat, že on byl také premiérem, a aby to dokázal, nechal kolovat i své premiérské fotografie. Ty se k němu už ale zpět nedostaly, protože při kolování je někdo ukradl. Všem bylo jasné, že to byl Václav Klaus.

Ten nezahálel a po vystoupení striptéra ukradl kromě fotek Rusnoka i stříbrné příbory a křišťálové skleničky. Když se chystal ze zdi vyrvat měděné dráty, byl raději Fialou poslán domů.

Co se týče samotného Fialy, tak ten si večírek užíval nejvíc ze všech. Hned na začátku se nastřelil matrošem, co užívá Zeman, aby vypadal, že je ještě naživu, načež do sebe vyklopil několik panáků tvrdého a pouze v trenýrkách a v kravatě si hřebíkem vyrýval na hrudník nápis „premiér“.

Když potom vypil celou lahev vodky, chopil se urny bývalého premiéra Stanislava Grosse, jehož ostatky na akci zapůjčila jeho rodina, vysypal z urny Grossův popel na stůl a ten začal šňupat. „Mejdan jak hovado,“ křičel Fiala, když vyšňupal Grosse, načež to samé začali křičet zbylí premiéři. Vypadá to, že se akce vydařila, a všichni premiéři kromě Fischera byli spokojeni a moc si to užili.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Realitou je ovšem například vrcholící kampaň před prezidentskými volbami.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik LandsmanPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.