nahoru

ČT splní požadavky: Vrabel vystoupí ve Stardance, Rajchl v Kouzelné školce a Hamplová v Sama doma

Dominik Landsman 23. listopadu 2022 • 18:30
ČT splní požadavky: Vrabel vystoupí ve Stardance, Rajchl v Kouzelné školce a Hamplová v Sama doma
foto: ČTK / Vondrouš Roman

17. listopadu se v Praze konala demonstrace, kterou organizoval mistr světa v exekucích Ladislav Vrabel. Demonstrance si dala za jeden z cílů umožnit Vrabelovi a jeho partě vystoupit ve vysílání České televize. Demonstranti procházeli Prahou, až došli k budově České televize, kde se dožadovali kromě výhry Ruska ve speciální vojenské operaci a rozpuštění NATO a EU také právě více prostoru v České televizi pro národní hrdiny typu Vrabel a jemu podobní.

Ačkoliv těch požadavků rozhořčených demonstrantů bylo samozřejmě více, vypadá to, že minimálně jeden z nich se jim podařilo vybojovat.

„Požadavkům rozhořčeného davu v čepicích s ruskou trikolorou jsme se nakonec rozhodli vyhovět. Česká televize není schopna dlouhodobě čelit takovému masivnímu tlaku, takže jsme stáhli ocas a vyšli demonstrantům vstříc,“ tvrdí zástupce tiskového mluvčího České televize Matouš Polák.

„Už během samotné demonstrace jsme nabídli panu Vrabelovi účast ve Stardance. Ten naší nabídku přijal,“ prozradil Matouš.

Přislíbená účast Vrabela ve Stardance vyvolala u demonstrantů vlnu euforie a nadšení.

„Dokázali jsme to. Zachránili jsme demokracii. Zachránili jsme republiku. Náš spasitel pan Vrabel to dokázal a bude ve Stardance šířit pravdu a bojovat za nás obyčejné lidi,“ plakala paní Anežka v bundě s nápisem „Putin je největší nadsamec“ a objímala svého manžela, který si k příležitosti demonstrace vzal svůj sváteční zub, takže měl ten den již čtyři běžné zuby a jeden sváteční.

„Nabídku účinkovat ve Stardance jsem samozřejmě přijal. Vedle toho, že tím pomůžu demokracii, mi taky dost pomůže honorář, který je kvůli exekucím napsán na mého psa. Já osobně to beru jako takovou milou vlaštovku, ale rozhodně to není konec. Jedním Stardance se odbýt nenecháme. Lidé chtějí větší zastání ve vysílání České televize,“ nastínil Vrabel, že jenom Stardance nestačí.

Po demonstraci, po které se lidé poklidně rozešli do svých hospod, začal Vrabelův vyjednávací tým s Českou televizí dojednávat další podmínky.

„My se opravdu nechceme s nikým dohadovat ani nikomu dělat naschvály. Pan Vrabel se svým týmem se nespokojil se Stardance a vyřvával, že chce pro sebe a svoje lidi ještě víc prostoru.

Nakonec jsme se dohodli, že Vrabelův spolupracovník nebo kumpán nebo co to vlastně spolu mají za vztah, usedne v Kouzelné školce. Bude dětem vyprávět ty svoje pohádky v převlečení za klauna,“ prozradil Matouš Polák.

„A dále jsme se dohodli, že paní senátorka Jana Zwyrtek Hamplová půjde do Sama doma. Jelikož je jako nebetyčná kráva v senátu sama, bude ji pořad Sama doma vyhovovat. Bude tam mít pravidelnou rubriku Pleteme a háčkujeme s Janou. To je jediné téma, kterému rozumí a které doufejme nepřetaví ve snůšku dezinformací,“ dodal Matouš Polák.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pochod demonstrantů k České televizi je ale skutečností.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik LandsmanPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.