Ilustrační snímek

Ilustrační snímek Zdroj: abl, Blesk

Plynovod Nord Stream.
Plynovod Nord Stream.
LNG tanker Gaslog Georgetown připlul k terminálu v nizozemském Eemshavenu, kde vyloží první zásilku zemního plynu pro ČEZ
LNG tanker Gaslog Georgetown připlul k terminálu v nizozemském Eemshavenu, kde vyloží první zásilku zemního plynu pro ČEZ
Megawatthodina (MWh) plynu se vejde do 3 tisíc korun.
12
Fotogalerie

Vláda tajně škrtí přívody elektřiny a plynu domácnostem. Lidem při vaření voda nebublá, ale jenom pění

Vláda vedená premiérem Petrem Fialou ve snaze celoplošně zařídit šetření energiemi zašla podle všeho už opravdu velmi daleko. Jak odhalili někteří bystří a všímaví občané, vláda tajně škrtí přívody elektřiny a plynu do domácností, aby byla nižší spotřeba.

„Myslí si, že jsme úplně blbí. Ještě v létě jsem dal vařit vodu v hrnci a během pár minut se mi normálně začala vařit a hlavně bublat. Teď když dám hrnec s vodou na sporák, voda se ne a ne vařit. Po deseti minutách soustavného zahřívání na sporáku voda maximálně začne pěnit. Žádné bublinky nic. Podrobil jsem plamínek ze sporáku důkladné analýze a vyhodnotil jsem, že sice plamínek vypadá normálně, ale je v něm méně plynu. Tím pádem se voda nikdy nezačne úplně vařit,“ odhalil vládní spiknutí pan Antonín Bláha z Olomouce.

Pan Bláha není rozhodně sám, kdo si všímá, že v domácnostech razantně ubylo elektřiny i plynu.

„Mám indukční vařič. Když na něj dám vařit vodu v hrnci, tak mi prostě nikdy nebublá. Jenom po deseti minutách vibruje a to je všechno. Určitě to je tím, že nám vláda škrtí přívod elektřiny. Do vařiče mi jde málo elektřiny, takže nejede naplno,“ stěžuje si paní Dagmar z Mladé Boleslavi.

Nejsou to ale jenom sporáky a vody, které se nevaří, co usvědčilo vládu z nekalostí.

„Dala jsem kuře do trouby a troubu zapnula. Na sto osmdesát stupňů jsem kuře pekla hodinu. Jako kdykoliv před tím. Po hodině jsem kuře z trouby vytáhla a co myslíte? Bylo syrové. To je hrozné, co si tahle vláda o sobě myslí? Do trouby jde málo plynu, a proto musím péct kuře klidně i osm hodin. Na to nemám čas,“ zoufá si paní Libuše z Olše.

Vedle nepřímých důkazů se začínají objevovat i očitá svědectví lidí, kteří osobně viděli Petra Fialu, jak jim v baráku škrtí přívod elektřiny a plynu.

„Brzo ráno jsem slyšel ze sklepa podivné zvuky. Šel jsem se tam podívat a načapal jsem premiéra Fialu, kterak velkými kleštěmi utahoval přívod plynu. Když jsem se ho zeptal, co tam dělá, říkal, že mi šetří plynem. Okamžitě jsem ho ze sklepa vyhodil. Tohle už je vrchol,“ myslí si Adam Rovný z Havlíčkova Brodu, který prý Fialu ve sklepě načapal hned třikrát během jednoho týdne.

Lidé jsou z této vládní nekalé strategie značně rozladění a žádají demisi vlády. Rovněž se v nejbližší době chystá veliká demonstrace naštvaných lidí, kterým při vaření voda nebublá nebo kteří pečou kuře v troubě příliš dlouho.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Česká drahota je však smutnou skutečností.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>