nahoru

Maláčová se omluvila za přeřek. Andrej Babiš není debil, nýbrž kokot, tvrdí. Odborníci jí dávají za pravdu

Dominik Landsman 20. října 2020 • 14:30
Video se připravuje ...
Ministryně Maláčová nadává premiéru Babišovi
• video: 
Česká televize

Velké pozdvižení vyvolal pořad 168 hodin, kde v jedné z reportáží odvysílali část rozhovoru s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, která mimo záznam v domnění, že jsou kamery vypnuté, řekla, že Andrej Babiš udělal bordel a že je debil. 

Tato silná slova paní Maláčové vyvolala na politickém poli menší bouři, přičemž Andrej Babiš ve svém seriálu Čau lidi na Facebooku se štěňátkem v náručí plakal, že to není pravda, a ptal se, proč ho nikdo nemá rád. 

Zatímco se premiér Babiš pod taktovkou marketingového mága Marka Prchala na Facebooku zalykal, klečel na kolenou a se zaťatou pěstí směrem kamsi k nebi křičel, že on do politiky nechtěl, tak v ČSSD se aférka kolem debila poměrně vášnivě řešila.

„Paní Maláčová nevěděla, že je natáčena, jinak by samozřejmě nic tak ošklivého neřekla. My si to samozřejmě všichni myslíme, že to tak je, ale veřejně to neříkáme. To si šetříme až na volby. Navíc bylo ze strany České televize nadmíru neprofesionální natáčet někoho, kdo neví, že je natáčen. Tady se ani nelze ohánět veřejným zájmem, neboť skutečnost, že je Andrej Babiš debil a že si to paní Maláčová myslí, není věc veřejná. To je totiž věc naprosto jasná. 

Z toho důvodu nevyvodíme z incidentu žádné důsledky a nebudeme trvat na tom, aby se paní Maláčová omluvila,“ potvrdil Jan Hamáček na tiskové konferenci.

 

Navzdory tomu, že předseda ČSSD od ní omluvu neočekává a Andrej Babiš by ji ani nepřijal, protože nezapadá do jeho propracované image „já jsem tady oběť“, Jana Maláčová se rozhodla celý incident vysvětlit a uvést do kontextu.

„Nevěděla jsem, že mě natáčí. Kdybych to věděla, tak bych nikdy neřekla, že je Andrej Babiš debil, protože to není pravda. Andrej Babiš totiž není debil, nýbrž kokot. To, co bylo odvysílané, byl z mé strany přeřek, který jsem se ani nesnažila opravit, protože jsem nevěděla, že jsem nahrávána,“ obeznámila Jana Maláčová veřejnost se situací na tiskové konferenci.

„Já jsem si říkal, že to bylo asi spíše přeřeknutí, neboť Andrej Babiš definici debila příliš nesplňuje, a naopak se velmi výrazně přibližuje označení kokot. Označení debil slouží v dnešní době spíše pro nárazové označení někoho, kdo učinil někomu nějaké příkoří či újmu na čemkoliv více méně nechtěně.

Kokotem lze označit člověka, který škodí vědomě a dlouhodobě,“ tvrdí Karel Vlasák z Výzkumného ústavu jazyka českého, který se dlouhodobě zabývá nadávkami. 

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale je, že ministryně Maláčová opravdu nazvala svého vládního šéfa debilem.

Audioknihy Dominika Landsmana si můžete poslechnout v našem Ikiosku >>>

Dominik LandsmanPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.