Video placeholde
Jana Maláčová v nedělních Otázkách Václava Moravce
Nová ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová říká, že státní rozpočet bude benefitovat z toho, když se zvýší plat zaměstnanců ve veřejném sektoru
Jana Venezuela Maláčová - plakát od Jana Ignáce Říhy
Jana Maláčová na tiskové konferenci vlády
10
Fotogalerie

VIDEO: Maláčová řekla v České televizi o Babišovi, že je debil

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se v publicistickém pořadu České televize 168 hodin nelichotivě vyjádřila o předsedovi vlády Andreji Babišovi. Když si během rozhovoru myslela, že jsou kamery vypnuté, nazvala premiéra debilem. 

„To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout,“ pustila se Maláčová nevybíravě do svého šéfa. „To je debil, pardon, s prominutím,“ dodala.

Není to poprvé, kdy to mezi ministryní a premiérem zaskřípalo. Již v květnu Babiš kritizoval Maláčovou v rozhovoru pro deník Právo. „Zklamala mě paní Maláčová, která se i v rámci této krize chovala stejně nekolegiálně jako předtím. Tak, jak ji všichni známe,“ řekl tenkrát předseda vlády.

Vyjádření Maláčové už na sociálních sítích komentují politici z opozice. Mezi prvními byl například Miroslav Kalousek: „Přemýšlím, jak pojmenovat ministry, kteří jsou ochotni být ve vládě člověka, o kterém chovají toto přesvědčení,“ neodpustil si předseda poslaneckého klubu TOP 09.