nahoru

David Stypka na Colours of Ostrava: „Prahu snesu tak dva, maximálně tři dny v kuse“

Veronika Bednářová 20. července 2019 • 17:25
Video se připravuje ...
David Stypka mluví na besedě Reflexu o svém nihilismu
• video: 
Martin Bartkovský

Den poté, co na jeho koncert v rámci letošních Colours of Ostrava přišly skoro dva tisíce lidí, zastavil se charismatický písničkář a básník David Stypka v intimnějším stanu Reflexu na hodinovou besedu. Bylo vedro, ale fanouškům (hlavně fanynkám) to nevadilo. Jak už tomu na akcích Reflexu bývá, hodně se ptali – mimo jiné na to, kdy už David Stypka vydá svoje nové, v pořadí třetí album Dýchej.

„První termín byl letošní duben, to už asi nestihneme. Druhý, už definitivní, je duben příštího roku,“ odpovídá autor megahitu Dobré ráno, milá s Ewou Farnou (na YouTube má dnes 9, 7 milionu shlédnutí) a zpěvák, který na nové album Dýchej vybírá ze 32 písniček.

Frontman skupiny Bandjeez, který dosud vydal desky Čaruj a neboj., narozený a usazený ve vesnici Dobrá u Frýdku-Místku, se k přesunu do Prahy podle vlastních slov nechystá: k jeho oblíbeným, úspěšným koncertním destinacím však patří pražská Malostranská beseda a se slovenskou rockovou skupinou Korben Dallas plánuje taky koncert v pražském Lucerna Music Baru, což posluchačům na Reflex Stagi sdělil jako úplnou novinku.

David Stypka má kromě tří malých dětí taky další talenty - umí udělat webové stránky, jako grafik láme důležitý regionální časopis Pěstounovi, vyrábí cool prsteny ze dřeva… a tak dále. V posledních letech se ale snaží věnovat hlavně skládání písniček a obecně hudbě: začal dokonce skládat i pro jiné interprety, na světě už je písnička pro Lenku Filipovou Na cestě, spolupracuje se skupinou Mirai. Z mladších let mu ale zůstala záliba v improvizaci: píše například denně na Instagram krátké verše, a stal se tak nedávno instabásníkem: „Pokud mě ještě nesledujete, určitě si mě přidejte,“ říká s úsměvem David Stypka, držitel Anděla za rok 2017 a muž se sklonem k melancholii a nihilismu (uvidíte na videu), což je právě to, čím jsou jeho písničky tak unikátní a krásné.

A mimochodem: náhoda tomu chtěla, že právě 21. července slaví David Stypka čtyřicetiny – však ho taky publikum stage Reflexu odměnilo na konci bouřlivým potleskem. A dostal od nás lahev růžového prosecca i s logem Reflexu!

Na snímky z festivalu Colours of Ostrava 2019 se podívejte v naší fotogalerii:

Veronika Bednářová
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.