nahoru

Přidrzlá panna podruhé na Colours. Festival ohlásil zpěvačku MØ, elektropopovou fantazii

Clara Zangová4. března 2019 • 12:36
Přidrzlá panna podruhé na Colours. Festival ohlásil zpěvačku MØ, elektropopovou fantazii
foto: Facebook/MOMOMOYOUTH

Drze nespoutaná dánská zpěvačka MØ zavítá podruhé na festival Colours of Ostrava. Co od ní můžete čekat, naznačuje už její pseudonym, který v překladu znamená panna. A buďte si jisti, že jste nikdy nezažili něco méně panenského, než je směsice elektra, soulu, indiepopu a dalších neidentifikovatelných žánrů mladé Dánky. Pokud její koncert bude alespoň stejně tak skvělý jako ten před pěti lety, máme se na co těšit.

Když hudební rebelka vystoupila na Colours v roce 2014, bylo to jen pár měsíců po tom, co vyšlo její debutové album No Mythologies to Follow. Jedná se o temně zasněný elektropop, který nemohl vyznít lépe jindy než po tom, co padla tma. Její hudbu bych přirovnala k nočnímu oparu. Projekce, která koncert doprovázela, byla neméně drzá a bláznivá než zpěvačka sama. Ostatně, její videoklipy bývají podobné.

Za tu dobu, co MØ nebyla v Ostravě, dosáhla celosvětové slávy. Bohužel to nebylo díky zmíněnému albu, ale až díky spolupráci s Major Lazer a DJ Snake, ze které vzešel mnohem mainstreamovější a popovější, zato hodně chytlavý hit. Nechybí mu však ta typická „panenská“ patina.

Na festival zpěvačka přijede se svým novým, v pořadí druhým albem, které otitulovala Forever Neverland. Název má údajně naznačovat její neustálou touhu po mladistvé nespoutanosti, společenským konvencím navzdory. „V mládí věřím bezmezně,“ tvrdí zpěvačka. Nové album postrádá něco z temnot toho předchozího a přibylo zase něco z popové chytlavosti, přesto rozhodně je na co se těšit.
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku