Colours of Ostrava 2019: Další hvězdy jsou „funky tanky“ z USA a indie-rocková melancholie Amber Run | Reflex.cz
nahoru

Colours of Ostrava 2019: Další hvězdy jsou „funky tanky“ z USA a indie-rocková melancholie Amber Run

Clara Zangová8. února 2019 • 17:20
Americká kapela Tank and the Bangas
Americká kapela Tank and the Bangas
• foto: 
Facebook

Festival Colours of Ostrava oznámil další hvězdy, každou z úplně jiného soudku: soulově-funkovou skupinu Tank and the Bangas a emotivní indie kapelu Amber Run. Zatímco Amber Run zapadají spíš do stylu, který lze přisoudit „hipsterům středního proudu“, Tank and the Bangas hrají pro trochu vybíravějšího posluchače, který ocení hudební experiment a vynalézavost.

Amber Run za sebou mají historii plnou zvratů, ačkoliv je poměrně krátká. Mladí Britové se dali dohromady v roce 2012 a o dva roky později už vydali čtyři EP desky. Zrovna když se kapele začalo hodně dařit, a dokonce měla turné s poměrně slavnými Kodaline (ti byli na Colours v roce 2016), ocitla se nad propastí rozpadu. Teď už je však zase v plné síle a obohacuje hudební svět o tklivé melancholické melodie, posmutnělé texty a zajímavou práci s hudbou, která přece jenom vybočuje ze středu o něco víc než třeba zmínění Kodaline.

Z opačného konce hudebního spektra přijede uskupení Tank and the Bangas ze Spojených států. Asi nejvýstižnější je právě přezdívka frontmanky „Tank“, která prý nemá nic společného s její korpulentní postavou, nýbrž má reflektovat její neuvěřitelnou (nejen) hudební energii. Kdo má rád afroamerickou muziku, jako je jazz, R’n’B, soul, to vše šmrncnuté bláznivým funkem a gospelem, ten si určitě přijde na své. Živý koncert by měl být skutečným zážitkem.

Colours of Ostrava 2019: Na festival zamíří francouzská zpěvačka ZAZ. Přijede už potřetí
Colours of Ostrava oznamují další hvězdy: nadpozemský Ólafur Arnalds a divoši John…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější