nahoru

Colours of Ostrava 2019: Na festival zamíří francouzská zpěvačka ZAZ. Přijede už potřetí

Clara Zangová 29. ledna 2019 • 14:11
Colours of Ostrava 2019: Na festival zamíří francouzská zpěvačka ZAZ. Přijede už potřetí
foto: Sony Music

Jestli je někdo miláčkem publika festivalu Colours of Ostrava, tak právě francouzská zpěvačka ZAZ. Holka z pařížských ulic, hudebnice, která v sobě mísí francouzský šanson, cikánský jazz, swing i pop, teď na ostravském festivalu představí své nejnovější album Effet miroir (Zrcadlový efekt).

Poprvé publikum Colours uchvátila před sedmi lety. Od té doby Ostrava zpěvačku miluje a ona Ostravu také. O tom své fanoušky znovu ubezpečila v roce 2014. Bylo to těsně před tím, než vydala album Paris, které se skládalo z přezpívaných francouzských šansonů, po francouzsku oslavujících Paříž i vlast. Teď už má na kontě i desky Sur la route (Na cestě) a již zmíněnou Effet miroir.

Na novém albu je výrazná třeba píseň Qué vendrá (Co přijde), které nechybí typický „zazovský“ rytmus, ale i emotivnější Demain c’est toi (Zítra jsi to ty), která je typově podobná třeba proslulé Éblouie par la nuit (Oslněná nocí). „Cokoliv ve světě vidíme, je vlastně jenom naše vlastní vize, zprostředkovaná vlastní optikou, určená tím, co máme rádi, co nenávidíme, co nás rozhněvá, co dokážeme vytvořit. Když se koukáme kolem, často vidíme sami sebe,“ vysvětluje zpěvačka název nového alba.

Živé koncerty ZAZ nejsou tak oblíbené jen kvůli hudbě, ale i kvůli energii, kterou zpěvačka vyzařuje. Jak ve svých písních tak mezi nimi se vyjadřuje k dění ve světě, projevuje hluboké sociální cítění, trvá na svých humanistických hodnotách a zabývá se otázkami ekologie. Každý koncert doprovodí poučným příběhem nebo inspirativní myšlenkou.
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku