nahoru

Ostravské Hradčany, absintový les, hudební hvězdy i objevy. 10 důvodů, proč jet na Colours of Ostrava

Clara Zangová, Martin Bartkovský18. července 2018 • 14:00
1080p720p360p

Multižánrový hudební festival Colours už je naprostá legenda. Rok od roku zve větší hvězdy, ale zároveň zde najdete i řadu skvělých hudebníků, o kterých byste se jinak nedozvěděli. Proč na něj vyrazit právě letos?

1) Pharrell Williams

Světoznámý hudebník a producent chrlí jeden hit za druhým. Colours of Ostrava nabízejí skvělou možnost vidět tuto superstar naživo v podstatě za pakatel. Vystoupí se skupinou N.E.R.D., takže to bude mimořádný hudební zážitek a syntéza stylů.

Produkuje filmy a navrhuje módu. 5 věcí, které nevíte o Pharrellu Williamsovi

2) Ostravské Hradčany

Snad žádný jiný festival si neužijete pod bývalými vysokými pecemi a plynojemy. Až uvidíte panorama s vítkovickými železárnami, pochopíte, proč jim místní říkají „Hradčany“.

3) Na snídani do Cooltouru

Festivalové ráno nemusíte trávit s ešusem. S Colours spolupracuje spousta institucí včetně kulturního centra Cooltour, které pro festivalové hosty chystá vyprošťovací snídaně za příjemné ceny.

4) Absintový klub Les

Kdo nebyl v Lese, nezažil Ostravu. Během festivalu má klub většinou dveře otevřené až do ranních hodin, takže se tam pravděpodobně dostanete i bez hesla.

Do politiky už nikdy! Zpěvák Midnight Oil Peter Garrett bavil fanoušky na besedě Reflexu

5) Přiberte ratolesti

Děti nemusíte nechávat na krku babičce. Když je zrovna nebudou bavit koncerty, můžete je odložit na Dětskou scénu s hlídáním, kde bude o zábavu postaráno. Navíc mají do 140 cm vstup zdarma.

6) Nejúspěšnější hudební festival v Česku

Pokud chcete investovat do návštěvy festivalu, Colours jsou jednoznačná volba. Žádný jiný festival nezískal prestižní ocenění European Festival Awards. Colours patří mezi 10 nejlepších festivalů v Evropě.

7) Bavit se budou všichni

Colours jsou skutečně multižánrový festival. Poslechnete si jazz, electro, africkou hudbu, folk, pop, indie, rock i věci, které se absolutně nedají škatulkovat. Můžete skotačit do rána na Electro stage, schovat se v zákoutí tajemné Fool Moon stage anebo objevovat mladé hvězdy na Fresh stage.

Sbírá jednu cenu za druhou, střílí lidi do hlavy a hraje v Hvězdných válkách. Kdo je…

8) Každý rok je překvapení

Festival je úžasný v tom, že nejlepší jsou často ty koncerty, na které člověk vůbec neplánoval jít. Nechte se překvapit, program je vždy skvělý.

9) Ostrava je unikát

Že v Ostravě nic není, jsou zlé pomluvy. Cihlové dělnické domky, porubský socialistický realismus, secese, důlní věže, funkcionalismus a železárny. To vše se nachází v jednom jediném městě.

10) Nemusíte být celý den venku

Pokud bude pršet anebo budete jen unavení, můžete si jít lehnout na odpočinkové pytle do bývalého plynojemu Gong a v klidu si tam zdřímnout. Jsou tam také záchody, takže nemusíte jen na toi-toiky. A nenechte si ujít Bernsteinovu mši, ve které se v Gongu představí Vojtěch Dyk.

Přehled letošní letních festivalů najdete ZDE >>>

7 postřehů, které zjistíte jenom na ostravských Colours
MAREK DOUŠA 24. července 2017 • 14:18

7 postřehů, které zjistíte jenom na ostravských Colours

Michal Hrůza o svém úrazu v Ostravě a o tom, jak se podruhé narodil
Milan Tesař 21. července 2017 • 14:59

Michal Hrůza o svém úrazu v Ostravě a o tom, jak se podruhé narodil

Clara Zangová, Martin BartkovskýColours of Ostrava 2018

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Program a hvězdy Reflex Stage Festival v ulicích
Patrně největší hvězdou letošního ročníku hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne mezi 18. a 21. červencem, bude zpěvák Pharrell Williams. Jak vypadal první den s Williamsem, ale třeba i s Vojtěchem Dykem nebo Reflexem si prohlédněte ve fotogalerii Martina Straky. Pokud ještě váháte, pak vás určitě přesvědčí 10 důvodů, proč jet zrovna letos na Colours.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,970
22,710
29,180
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější