Sbírá jednu cenu za druhou, střílí lidi do hlavy a hraje v Hvězdných válkách. Kdo je Donald Glover?! | Reflex.cz
nahoru

Sbírá jednu cenu za druhou, střílí lidi do hlavy a hraje v Hvězdných válkách. Kdo je Donald Glover?!

REDAKCE25. května 2018 • 16:30
#musitezazit: Dukla 61, Donald Glover, Pijácká čítanka a Brněnské bienále
• video: 
reflex.cz

Na ČT dávají dvoudílný film, který přepisuje dějiny české televizní tvorby. Kdo je Donald Glover – jedna z hvězd filmu Solo: Star Wars Story? Jaká je Pijácká čítanka? A proč se vypravit do Brna na Mezinárodní bienále grafického designu?

Dukla 61 je dvoudílný film Davida Ondříčka, jejž uvede v následujících dvou nedělních večerech Česká televize. Jde o neokázalou, a přitom velkolepou rekonstrukci tragédie, při níž v roce 1961 zahynulo 108 horníků. Tvůrci ji zpracovali do podoby, která vyráží dech: tak dokonale vystavěné drama česká – nejen televizní – scéna nepamatuje.

Solo: Star Wars Story je skvěle našlápnutá vesmírná opera ze staré školy kosmických …

Donald Glover je aktuálně k vidění coby luxusně vyfiknutý vesmírný šíbr Lando Calrissian ve filmu Solo: Star Wars Story. Pokud ale opravdu chcete vědět, s kým máte tu čest, pusťte si klip k jeho písničce This Is America, již nahrál pod přezdívkou Childish Gambino. I díky tomuto audiovizuálnímu nářezu, který už na YouTube vidělo 180 miliónů lidí, se z Donalda stala hvězda první velikosti.

Pijácká čítanka Radima Kopáče a Jaroslava Šofara se, jak praví podtitul, věnuje alkoholu a jeho konzumaci slovem i obrazem – v básních i prózách českých klasiků od Nerudy po Wolkera a Šrámka ke Skácelovi a Vodňanskému najdeme nespočet půllitrů a číší. Tak na zdraví.

Osmadvacáté mezinárodní bienále grafického designu v Brně má dva hlavní taháky. Za prvé výstavu dejvického typografa světového formátu Františka Štorma, kterou kurátoroval Vladimir 518. A pak rozsáhlou retrospektivu Aleše Najbrta a lidí sdružených kolem něj v grafickém Studiu Najbrt, již připravil Michal Nanoru.

Více ve videu nad článkem.

Never More: Youtubera štve majitel Facebooku a poslanec za ANO by zrušil silvestry s…
Táhni do pr*ele, vole! Šéfa ČSSD Hamáčka seřval soused ve vysílání ČT. Stane se mluvčím…

 

REDAKCEMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější