Pharrell Williams - 5 věcí, které o něm určitě nevíte | Reflex.cz
nahoru

Produkuje filmy a navrhuje módu. 5 věcí, které nevíte o Pharrellu Williamsovi

Veronika Bednářová26. března 2018 • 12:49
PHARRELL WILLIAMS pouští přátelům album své kapely N.E.R.D.
• video: 
Facebook.com/Pharrell

Na Colours of Ostrava přijede s kapelou N.E.R.D. známý zpěvák a hudební producent PHARELL WILLIAMS. Chlapík v neforemném klobouku od Vivienne Westoodové a jedna z nejdůležitějších osobností světového rocku je taky ale superúspěšný filmový producent a módní návrhář.

Oduševnělý filmový producent

Produkoval velmi zásadní film Skrytá čísla (2016), jež vypráví příběh tří afroamerických vědkyň pracujících v 60. letech pro NASA. Williamsova maminka byla mimochodem kamarádkou jedné z oněch brilantních černošských matematiček, Katheriny Johnsonové. Film získal několik nominací, včetně tří na Oscara a dvou na Zlaté glóby (jedna z nich byla za hudbu). Nebyl to náhodný pokus: loni Williams vyprodukoval filmové drama Roxanne Roxanne a ve snaze pomáhat na svět důležitým filmům hodlá pokračovat. 

#musitezazit: Roden s Vašutem řádí jako zamlada a Koudelka vystavuje Cikány i Invazi 68

Skladatel filmové hudby

Jeho písničky vyvolávají dobrou náladu a to každá popová hvězda neumí. Williams opakovaně zvládá napsat song pro konkrétní filmový příběh, ze které se až posléze stane megahit, jako tomu bylo (jeden případ za všechny) u písně Happy z filmu Já, padouch 2 (nominace na Oscara za hudbu). Na youtube má píseň Happy momentálně 1 001 884 401 zhlédnutí. Pak je to ale ještě Zbouchnutá, Mizerové, Training Day, Charlieho andílci:Na plný plyn, Rychle a zběsile a tak dále. Jeho hudba se díky různým interpretům objevuje i v televizních seriálech, za všechny Sběratelé kostí. 

Módní ikona

Založil dvě vlastní oděvní značky, rád a výborně navrhuje oblečení a šperky, jeho jméno se rychle dostalo do nejvyšších pater módy. Stojí za speciální kolekcí šperků Blason pro módní dům Louis Vuitton, jako první muž v historii se stal tváří kabelek, konkrétně Gabrielle značky Chanel. Občas vyhrává i titul Nejlépe oblékaný muž planety. Politický aktivismus pak projevuje tím, že podporuje výrobu džínového denimu recyklováním plastů z oceánů.

Obrana před masakry na amerických školách? Ve třídách se začaly objevovat neprůstřelné …

Vášnivý sběratel aut

Jeho velkým koníčkem jsou auta, vede u něj Mercedes-Benz SLR, McLaren Roadster, Ferrari Enzo, Rolls Royce Phantom nebo Porsche Spyder 550. Většina z těchto vozidel má černou barvu.

Pyšný manžel a otec

S manželkou, modelkou a módní návrhářkou Helen Lasichanhovou, má čtyři děti. Nebylo by na tom nic divného, kdyby ještě před dvěma lety neměli jen osmiletého syna Rocketa (česky Raketa), pojmenovaného  „po lidském vynálezu, určeného k tomu, aby stoupal vzhůru“. Na začátku roku 2017 pak do rodiny přibyla ještě trojčata. 

Policie ukázala video smrtelné nehody samořídícího auta Uberu. Zachycuje srážku i výraz…
Bude mít Česko obecné referendum? Jaké strany ho prosadí a co jim v tom může zabránit

Veronika BednářováMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější