nahoru

Obrana před masakry na amerických školách? Ve třídách se začaly objevovat neprůstřelné kryty

Martin Bartkovský23. března 2018 • 12:00
1080p720p360p
Obrana před masakry na amerických školách? Ve třídách se začaly objevovat neprůstřelné kryty
• video: 
Facebook.com/Shelter In Place

Americká společnost Shalter in Place se rozhodla předcházet tragédiím na amerických základních a středních školách. Vyvinuli proto neprůstřelný kryt, který se dá postavit za den a vejde se prakticky do jakékoli třídy. Jak jejich školní bunkr funguje? Podívejte se na video!

Kromě střel z pistolí a útočných pušek odolá navíc jejich kryt i nejsilnějším zemětřesením, tornádům a hurikánu. Místo má navíc vlastní zdroj energie i světla, čističku vzduchu a několik bezpečnostních kamer, monitorujících jeho okolí. Cena je individuální, ale firma doporučuje kalkulovat náklady cca 1000 dolarů na jednoho studenta/učitele ve třídě. Třída o 20 žácích a jednom učiteli by tak za kryt musela zaplatit cca půl milionu korun.

Dost bylo střelby ve školách! Trávník před americkým kongresem zaplavilo 14 000…

Celá třída se zvládne ukrýt během půl minuty a v časech, kdy žádné nebezpečí nehrozí, se dá prostor využít jako klidná čítárna či prostor pro individuální doučování. Firma přišla s vynálezem v době, kdy v Americe opět zuří debata o regulaci zbraní v závislosti na střelbách na tamních středních školách. Tu odstartovala únorová střelba na střední škole v Parklandu v jižní Floridě, při které Nikolas Cruz zabil 17 svých spolužáků.

Podle americké organizace CDC bylo v loňském roce následkem střelby v USA usmrceno 1300 dětí. Co na vynález firmy Shalter in Place říkáte? Je to dobré řešení, nebo by se mělo střelbám předcházet zbraňovou regulací?

ONLINE Teror na jihu Francie: Ozbrojenec drží rukojmí v supermarketu. Hlásí se k ISIS >>>

V USA se školy pomalu mění v hřbitovy, studenti se tu střílí téměř každý týden. Změní…
Video, které si zaručeně pustíte dvakrát. Reklama se zdrcující pointou ukazuje, co…

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,580
22,520
29,860
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější